Herring a Stevenson se utkají v říjnu o pás WBO!

Světový šampión super pérové váhy Jamel Herring a prozatímní šampión Shakur Stevenson se utkají 23. října na galavečeru v Atlantě o světový titul WBO!

23.10.2021 – State Farm Arena, Atlanta, USA
Super pérová váha
Jamel Herring vs Shakur Stevenson

Americká jednička světová dvojka „Semper Fi“ Jamel HERRING (23-2-0, 11 KO) a neporažená americká dvojka a světová pětka „Fearless“ Shakur STEVENSON (16-0-0, 8 KO) se utkají ve dvanáctikolové bitvě o světový titul organizace WBO!

Pětatřicetiletý úřadující šampión získal světový titul WBO již v květnu 2019, když přetlačil na body tehdejšího japonského šampióna Masayuka Ita. Pás ještě téhož roku obhájil v souboji s krajanem Lamontem Roachem, kterého také porazil na body. Loni v září pás obhájil znovu, když porazil neškodného Portoričana Jonathana Oquenda. Ten byl v osmém kole diskvalifikován pro opakované údery hlavou.

Letos v dubnu vyzval v Dubaji britského šakala Carla Framptona. Ten ovšem dokázal vzdorovat rozjetému Herringovi jen šest kol. Z očekávané bitvy se tak stala naprosto jasná záležitost. Nyní Herringa čeká obhajoba číslo 4 a do cesty se mu postaví prozatímní neporažený šampión Shakur Stevenson.

Čtyřiadvacetiletý Stevenson měl v držení světový titul WBO v pérové váze, když před dvěma lety spráskal Američana Joeta Gonzaleze. Následně přešel do super pérové váhy, kde loni porazil Portoričana Felixe Caraballa a Liberijce Toku Kahns Claryho.

Letos v červnu vyzval na galavečeru v Las Vegas Namibijce Jeremia Nakathilu o prozatímní světový titul. Shakur Stevenson jasně ovládl zápas na body a hlasitě si řekl o hlavní titulovou bitvu a tu nyní dostane.