Hernandez to ještě jednou zkusí!

Kubánec Yoan Pablo Hernandez se v srpnu vrátil po šestileté pauze a jeho návrat skončil fiaskem, když jej v sedmém kole knockoutoval veterán Kevin Johnson. Nyní to zkusí Hernandez ještě jednou!

Měl to být velký návrat světového šampióna. Yoan Pablo Hernandez (29-2-0, 14 KO) ukončil profesionální kariéru v roce 2014 jako šampión organizace IBF v křížové vázy, když porazil Němce Firata Arslana.

V srpnu letošního roku dostal Kubánec opět hlad a touhu boxovat. Podepsal kontrakt se stájí SES Boxing, oznámil přesun do nejtěžší váhové divize. Pro svůj debut mu stáj vybrala veterána Kevina Johnsona (35-17-1, 19 KO) , který je tvrdý, odolný, ale porazitelný. Ten z posledních 15ti zápasů dokázal vyhrát pouze pět.

Jenže na Kubáncovi byla šestiletá pauza velmi vidět. Johnson byl tím lepším v ringu, což se ukázalo už ve čtvrtém kole, kdy byl Hernandez poprvé počítán. Čtyřicetiletý Američan vše dovršil v sedmém kole, kdy bývalého šampióna ukončil.

Hernandez tak skončil prakticky dřív než začal a s tím se nehodlá smířit. Kubánec se vrátí mezi šestnáct provazů v německém Magdeburgu, kde ho čeká šestikolová bitva. Soupeř zatím není znám, ale měl by být odhalen v následujících dnech. Nicméně Hernandez spojil opět síly se svým bývalým trenérem Ulli Wegnerem, který jej dovedl k titulům v křížové váze.