Helenius: Už jsem bojoval s kvalitnějšími borci, než je Kownacki. Porazím ho!

Již šestatřicetiletá „Severská Noční Můra“ Robert Helenius (29-3-0, 18 KO) má před sebou možná jednu z posledních možností, jak se dostat k titulovému souboji. Jeho soupeřem se totiž v eliminátoru WBA stane třicetiletý polský chasník Adam „Babyface“ Konwacki (20-0-0,15 KO).

Již 7.3.2020 se v newyorské hale Barclays Center potká finský obr Robert Helenius s neporaženým polským tlouštíkem Adamem Kownackim a Seveřan si moc dobře uvědomuje, že toto může být jeho poslední šance na cestu ke světovým titulům. „Toto je jedna z mých posledních šancí. Od souboje s Erkanem Teperem jsem nebyl tak nadšený a hladový.“ – Vzpomíná muž, který se narodil ve Švédsku, ale reprezentuje Finsko. V roce 2018 totiž knockoutoval německého tlouštíka Erkana Tepera a získal do držení mezinárodní pás IBF. Už to vypadalo, že se probojuje k titulovému souboji, ale tuto naději mu vzal v červenci minulého roku Gerald Washington, který Heleniuse brutálně knockoutoval v osmém kole.

„Kownacki je agresivní boxer, který nikdy nepřestává házet údery a stále vás tlačí. Klíčem k vítězství tedy bude určitě dobrá fyzická kondice.“ – Hodnotí svého soupeře dva metry vysoký Fin, jenž bude mít výhodu devíti centimetrů ve výšce a osmi centimetrů v rozpětí paží. „V minulosti jsem bojoval s podobnými typy bojovníků a myslím si, že znám způsob, jak je porazit. Vím, že moje údery jsou tvrdé a navíc jsem ve skvělé kondici. Plánuji dokonce nějaký ten mentální trénink, který jsem neabsolvoval roky. Budu stoprocentně připravený a nemůžu se dočkat, až budeme společně v ringu.“ – Dokončil své povídání odhodlaně Helenius. Ten v posledních čtyřech letech prohrál celkem třikrát. Před limitem jej ukončil Johann Duhaupas a Gerald Washington. Na body jej pak dokázal udolat i britský raubíř Dillian Whyte.