Helenius se poprvé představí americkému publiku. Jeho soupeřem bude Washington!

S největší pravděpodobností se 13.7.2019, na galavečeru v Minneaopolis, který organizuje stáj Premier Boxing Champions, střetne Robert „The Nordic Nightmare“ Helenius (28-2-0, 17 KO) s Geraldem „El Gallo Negro“ Washingtonem (19-3-1, 12 KO).

Světová čtyřiatřicítka a bývalý člen námořnictva USA, Gerald Washington, si opravdu nevybírá snadné souboje. Za poslední dva roky má na kontě souboj s šampionem WBC, Deontayem Wilderem, světovou sedmičkou, Jarrellem Millerem a světovou jedenáctkou, Adamem Kownackim. Všechny tyto souboje sice prohrál před limitem, přesto vždy ukázal srdce válečníka a přišel se do ringu porvat o vítězství. Nutno dodat, že vždy přišel ve skvělé formě. Již sedmatřicetiletého rodáka ze San José nyní bude čekat další velký test v podobě „Severské Noční Můry“ Roberta Heleniuse.

Pětatřicetiletý Seveřan, jenž se narodil ve švédském Stockholmu, ale hájí barvy Finska, je podle spousty odborníků taktéž za zenitem. Knockoutová prohra s Johannem Duhaupasem se na finském obrovi hrozně podepsala a nepomohl tomu ani následný bodový výprask od Dilliana Whyta. Zkrátka na užší světovou špičku již zřejmě Helenius nemá. Ovšem v minulém roce dokázal brutálně knockoutovat Erkana Tepera, připnout si kolem pasu interkontinentální titul IBF a následně se zařadit na páté místo žebříčku této federace, které aktuálně vévodí Andy Ruiz. V tomto roce se objevila světová třiadvacítka i v kempu šampiona WBC, Deontaye Wildera a nyní severský obr zavelel k prvnímu souboji na americké půdě.