Helenius: Porazil bych Furyho, jeho styl mi sedí!

Robert HeleniusFinský boxer Robert Helenius kontaktoval se svým týmem organizaci WBA, aby z něj udělala povinného Usyka. Zároveň je připraven čelit Furymu o titul WBC, pokud ho osloví!

Osmatřicetiletý „The Nordic Nightmare“ Robert Helenius (31-3-0, 20 KO) v březnu 2020 ukončil ve čtvrtém kole polského bijce Adama Kownackiho a získal pás WBA Gold. Loni v říjnu se konala plánovaná odveta a Helenius opět Kownackiho ukončil před limitem, tentokrát v šestém kole.

Finský boxer, který byl v obou duelech outsiderem tak najednou dal o sobě vědět, že je stále tady a s úspěchy roste chuť a nyní chce světový titul. Společně se svým týmem podal na organizaci WBA žádost o udělení statusu povinného vyzývatele.

Robert Helenius vs Adam Kownacki

„Můj právník písemně informoval organizaci WBA, že bych se chtěl utkat s Oleksandrem Usykem o světový titul. Není žádný důstojnější uchazeč v žebříčku WBA než jsem já. Zasloužím si bojovat se světovým šampiónem“. říká sebevědomě finský bijec

Zároveň je připraven čelit i šampiónovi organizace WBC Tysonovi Furymu, který by byl dle jeho slov jednodušším soupeřem než Usyk. „Jeho styl by mi dobře seděl, jsem přesvědčený, že bych ho porazil. Slyšel jsem, že mě Bob Arum zmínil jako potencionálního soupeře, pokud se nedohodnou s Dillianem Whytem. Tak moje odpověď je ANO, jsem připraven“ Dodal Helenius.Yoka se utká s Hrgovičem ⇒ ZDE
Klitschko a Fury na sebe útočí na sociálních sítích ⇒ ZDE

Vémola ohlásil rozchod kvůli nevěře ⇒ ZDE
Martinez vs Warrington 2 o titul IBF ⇒ ZDE
Okolie vs Cieslak o titul WBO ⇒ ZDE
Video: Juráček vs Pukač na Oktagon 30 ⇒ ZDE
Parker dostal od Hrgoviče směšnou nabídku ⇒ ZDE
Joshua přiznává že Usyk byl nad jeho síly ⇒ ZDE
Opustí Derecka Chisoru jeho trenér? ⇒ ZDE
Smith vs Johnson 15. ledna o titul WBO ⇒ ZDE
Knockout roku – Jiří Procházka ⇒ ZDE

Žebříčky organizací WBA, WBO, WBC a IBF ⇒ ZDE
Don King opět odstavil Manuela Charra ⇒ ZDE
Canelo nechává výběr soupeřů na trenérovi ⇒ ZDE
Neskutečná štípaná Vykhryst vs Kiladze ⇒ ZDE
Jake Paul brutálně sestřelil šampióna UFC ⇒ ZDE
Kdo je Jake Paul? ⇒ ZDE