Helenius bude pomáhat v tréninku Wilderovi a v červenci se zřejmě střetne s Kownackim!

Finská média včera informovala o tom, že „Severská Noční Můra“, Robert Helenius (28-2-0, 17 KO) pomůže v přípravě aktuálnímu šampionovi WBC, Deontayi Wilderovi (40-0-1, 39 KO). Obrovitý Fin by se zároveň měl připravit na boj s Kownackim.

Dva metry vysoký Fin odcestuje do kempu aktuálního šampiona WBC, Deontaye Wildera, aby mu pomohl s přípravou na květnový duel proti Dominicu Breazealovi. Sám by však měl započít přípravu na polské válečníka Adama Kownackého. Tuto informaci totiž včera přinesl novinář časopisu The Ring, Mike Coppinger, který má úzké vazby na promotérskou skupinu Preamier Boxing Champions, jenž zastupuje právě Kownackého. Červencový duel mezi třicetiletým Polákem a pětatřicetiletým Finem by měl být ohlášen v blízké době.

Severský obr je aktuální světovou devatenáctkou těžké váhy a na svém kontě má šňůru tří vítězství. V posledním duelu dokázal hodně tvrdě ukončit německého chasníka Erkana Tepera, když jej knockoutoval v osmém dějství a ukořistil tak titul IBF Inter-Continental. To rodák z polské Lomzy, dlouhodobě žijící v Brooklynu, ještě hořkost porážky nepoznal. Světová jedenáctka zatím expresně ničí všechny soupeře, které mu Al Haymon do cesty postaví. Kownacki v posledním zápase zdemoloval Geralda Washingtona za pouhá dvě kola a nyní se již ohlíží po duelu s Wilderem. Tento duel by mohl přijít na řadu již na podzim tohoto roku, pokud si „Baby Face“ poradí se „Severskou Noční Můrou“.