Hearnův ďábelský plán. Joshua uvolní pás WBO pod jednou podmínkou!

Aktuálně probíhají hodně intenzivní rozhovory mezi táborem britské hvězdy Anthonyho „AJ“ Joshuy (23-1-0, 21 KO) a organizacemi WBO a IBF. Britský promotér Eddie Hearn však hodlá prosadit svůj ďábelský plán.

Od prosincového vítězství aktuálního krále těžké váhy a šampiona WBA, WBO, IBF a IBO Anthonyho Joshuy nad Andym „Destroyer“ Ruizem Jr. (33-2-0, 22 KO) bylo více méně jasné, že hvězdný Brit neudrží všechny pásy mistra světa. Jak organizace WBO, tak federace IBF jej tlačili do povinných obhajob a nechtěli slevit ze svých nároků. Dnes je již celkem jasné, že rodák z Watfordu se rozhodl jít cestou obhajoby pásu IBF s povinným vyzývatelem Kubratem „The Cobra“ Pulevem (28-1-0, 14 KO), se kterým se utká v květnu na domácí půdě v Londýně. Jenže nechce přijít ani o svůj pás WBO a tak jeho promotér Eddie Hearn musel vymyslet plán, jak z této situace vybruslit co možná nejlépe.

Šéf stáje Matchroom Boxing tak přispěchal s ďábelským plánem, jenž by se mohl líbit všem zúčastněním stranám. Joshua půjde hájit pás IBF s Pulevem a titul WBO uvolní do souboje povinného vyzývatele Oleksandra Usyka (17-0-0, 13 KO) s Dereckem „WAR“ Chisorou (32-9-0, 23 KO), který se odehraje v rámci března na britské půdě. Následně však vítězové obou duelů budou mít rok na to, aby se střetli v sjednocujícím souboji. To znamená, že rok 2020 nám pravděpodobně přinese tři světové šampiony a začátkem roku 2021 by jsme se měli dočkat sjednocujícího souboje. Od Hearna jde o hodně dobrý taktický plán, jelikož pásy nadále zůstanou ve stáji Matchroom Boxing.