Hearn: Usyk se zřejmě nestřetne s vítězem duelu Joshua-Ruiz, ale bude bojovat o uvolněný titul WBO!

Podle šéfa stáje Matchroom Boxing, Eddieho Hearna, nepůjde Oleksandr Usyk (17-0-0, 13 KO) do souboje s vítězem duelu mezi Anthonym „AJ“ Joshou (22-1-0, 21 KO) a Andym „Destroyer“ Ruizem Jr. (33-1-0, 22 KO).

Bývalý nesporný král křížové váhy Oleksandr Usyk o tomto víkendu debutoval v těžké váze a se svým prvním soupeřem Chazzem „The Gentleman“ Witherspoonem (38-4-0, 29 KO) si hravě poradil v sedmi kolech. Hvězdný Ukrajinec je vedený jako povinný vyzývatel šampiona WBO, kterým je aktuálně Andy Ruiz. Třicetiletého Američana s mexickými kořeny však čeká prosincová odveta s britskou hvězdou Anthonym Joshou a právě s vítězem tohoto souboje se měl původně Usyk utkat, jenže je zde i jiná možnost, kterou Eddie Hearn tlumočil směrem k fanouškům. „Usyk by se měl střetnout s vítězem souboje Joshua-Ruiz a proto také poletí v prosinci do Saúdské Arábie podívat se na tento duel.“ – Rozpovídal se jeden z nejvlivnějších promotérů profesionálního boxu.

„Jsou však i jiné možnosti. Vítěz odvety totiž bude mít dva povinné vyzývatele, kterým bude právě Usyk skrze WBO, ale i Kubrat Pulev skrze IBF. Tedy vítěz si bude muset vybrat a pokud zvítězí Joshua, tak si podle mě vybere Puleva a pás WBO mu bude odebrán. Tím pádem by se Usyk utkal s někým o uvolněný pás WBO, ale stát se může cokoliv. Joshua samozřejmě nebude chtít v případě vítězství uvolnit ani jeden z pásů, ale zřejmě k tomu bude donucen.“ – Dokončil své povídání Hearn. Jeho slova jsou však více než úsměvná. Obě organizace totiž v historii ukázaly, že jsou schopny si navzájem ustoupit a vyhovět v ohledu titulových obhajob. Že by se Joshuovi po případném vítězstvím v prosincové odvetě nechtělo do jednoho ringu s fenomenálním Ukrajincem? Nebo si Hearn kryje záda v případě neúspěchu rodáka z Watfordu, aby alespoň jeden ze světových pásů zůstal v jeho stáji díky Usykovi?