Hearn: Trilogii s Wilderem nikdo nechce. Pojďme raději uskutečnit souboj Fury-Joshua!

Sotva Tyson „Gypsy King“ Fury (30-0-1, 21 KO) zdemoloval v sedmi kolech Deontaye „The Bronze Bomber“ Wildera (42-1-1, 41 KO) a zvedl nad hlavu pás WBC, tak Eddie Hearn začal okamžitě mluvit o sjednocujícím souboji s jeho svěřencem a šampionem WBA, WBO, IBF a IBO Anthonym „AJ“ Joshuou (23-1-0, 21 KO).

Sjednocující souboj mezi aktuálním králem těžké váhy Anthonym Joshuou a světovou dvojkou Tysonem Furym by byl zřejmě tím největším soubojem v historii těžké váhy a to hned z několika důvodů. Jednak jde o dva hvězdné britské válečníky, kteří jsou schopni ve Velké Británii vyprodat jakýkoliv stadion s jakoukoliv kapacitou. Za druhé by bylo ve hře hned sedm světových titulů (WBA, WBC, WBO, IBF, IBO, The Ring Magazine a Lineal heavyweight title). Zkrátka tento duel by určil absolutního krále těžké váhy. Žádné další debaty o tom, kdo je ten nejlepší. Za třetí je tento duel zkrátka zlatý důl, který by trhal veškeré rekordy a věřte, že u jednoho souboje by nezůstalo. Možností by byla i trilogie, jenž by se postupně uskutečnila ve Velké Británii, USA a Saúdské Arábii a vydělala by tolik peněz, že by se Hearnovi s Arumem možná i protrhla peněženka.

Oba promotéři si toto dobře uvědomují a v zákulisí již tiše jednají. Nikdo totiž nechce o tento duel přijít. „Nemyslím si, že by měl teď někdo zájem o třetí duel Furyho s Wilderem. Jejich odveta jasně ukázala, kdo je tím lepším borcem a myslím si, že není potřeba se pouštět do trilogie, ale uvidíme, jak se Deontay rozhodne. Očekávám však, že se rozhodne pro další souboj, protože co jiného mu také zbývá že?“ – začal své povídání šéf stáje Matchroom Boxing. Jeho svěřence nyní čeká povinná obhajoba s bulharským veteránem Kubratem „The Cobra“ Pulevem (28-1-0, 14 KO), ale Hearn by velice rád nyní hodil Puleva s Wilderem přes palubu a snažil se vydělat co nejvíc peněz na sjednocující bitvě.

„Pulev i Fury jsou zastupování Bobem Arumem, takže můžeme udělat jednoduchý manévr, pokud se ukáže, že Wilder trilogii nechce. V létě by jsme se tak mohli dočkat sjednocujícího boje.“ – Začal své šikovné intriky Hearn. Jenže osmaosmdesátiletý Arum není úplně hloupý a v této branži se pohybuje tak dlouho, že si dokáže vše hodně rychle spočítat. Pulev totiž není úplně bez šance v souboji s Joshuou a následný sjednocující duel mezi Pulevem a Furym by znamenal čistou záležitost pro Top Rank Boxing, tedy žádné dělení, ale pouze obrovský zisk do kapsy Aruma. Navíc pokud by to rodákovi ze Sofie nevyšlo, tak se vlastně nic nestane. Top Rank stejně shrábne peníze za duel Joshua-Pulev a následně ještě balík peněz za sjednocující duel Joshua-Fury.