Hearn: Sjednocující souboj Joshuy s Furym by mohl proběhnout v prosinci 2020! Odveta pak v létě 2021!

Britský promotér Eddie Hearn má ohledně potencionálního sjednocujícího souboje mezi Anthonym „AJ“ Joshuou (23-1-0, 21 KO) a Tysonem „Gypsy King“ Furym (30-0-1, 21 KO) jasno. U jednoho měření sil to určitě nezůstane.

Oba britští šampioni mají o své budoucnosti relativně jasno a na sjednocující souboj zatím nedojde. Aktuální král těžké váhy a šampion organizací WBA, WBO, IBF a IBO Anthony Joshua bude svůj trůn hájit 20.6.2020 na stadionu Tottenhamu Hotspur v Londýně proti povinnému vyzývateli v rámci IBF a aktuální světové osmičce Kubratu „The Cobra“ Pulevovi (28-1-0, 14 KO). Druhý muž světového žebříčku a šampion WBC Tyson Fury si na přelomu července a srpna střihne trilogii s bývalým světovým šampionem Deontayem „The Bronze Bomber“ Wilderem (42-1-1, 41 KO). Pokud však oba britští šampioni zvítězí, pak je zde velká možnost, že se na konci roku potkají ve velkém britském sjednocujícím souboji.

„Nejlepší na tom všem je ten fakt, že Fury boxuje v červenci a Joshua na konci června. Tudíž boxují zhruba ve stejnou dobu. Již dávno jednáme se stranou Tysona Furyho a již dávno jsme jim přednesli náš návrh. Chtěli by jsme sjednocující souboj v prosinci. Máme čas a neexistuje žádný důvod, proč si neříct podmínky případného souboje již teď.“ – Začal své povídání šéf stáje Matchroom Boxing. „Chtěli by jsme s nimi uzavřít předběžnou smlouvu co nejdříve to půjde. Smlouva na dva souboje, jeden na konci tohoto roku a druhý na konci léta 2021. Samozřejmě oba duely by jsme chtěli ve Velké Británii. Oběma se ten nápad líbí. Vím, že ze zahraničí dostaneme spoustu atraktivních nabídek, ale Velká Británie zůstává naší prioritou.“ – Dokončil rozhovor s novináři Hearn. Zatím to vypadá, že jednání o unifikačním souboji by mohla mít rychlý spád. Nyní je jen otázkou jestli oba šampioni zvládnou své obhajoby.