Anthony Joshua vs Tyson Fury 14.srpna v Saudské Arábii!

Britský promotér Eddie Hearn prozradil, že očekávaná válka těžké váhy Anthony Joshua vs Tyson Fury se bude konat 14. srpna v Saúdské Arábii. Oficiálně to bude ohlášeno v nejbližších dnech!

14.8.2021 – Saúdská Arábie
Těžká váha

Anthony Joshua vs Tyson Fury
Přímý přenos na DAZN

Britská a světová dvojka “AJ” Anthony JOSHUA (24-1-0, 22 KO) a neporažená britská a světová jednička Tyson FURY (30-0-1, 21 KO) se utkají ve dvanáctikolové bitvě o tituly WBA super, WBO, WBC, IBF a IBO!

Konečně jsme se dočkali. Britský promotér Eddie Hearn potvrdil, že smlouva na připravovaný sjednocující dvojzápas nejlepších boxerů těžké váhy současnosti je oboustranně schválena a čeká se jen na podpis, což by měla být aktuálně jen formalita.

„Neumím si představit, že by se souboj odehrál v jiný datum než 14. srpna. Toto je datum smlouvy, takže případná změna by znamenala vše vytvářet od začátku. Finální datum je 14.8: v Saúdské Arábii. Oficiálně bude vše ohlášeno v nejbližších dnech“ řekl Hearn

První srpnový duel, nabídne sjednocení titulů, Joshua má v držení pásy WBA super, WBO, IBF a IBO, Fury drží pás WBC. Odveta, která je následně plánovaná na konec roku bude již bez titulu WBO, který se uvolní pro vítěze zápasu Oleksandr Usyk vs Joe Joyce. Jeden z těchto boxerů bude poté soupeřem nesporného šampióna.

Anthony Joshua získal světový titul IBF v roce 2016, kdy dokázal ve dvou kolech zdemolovat amerického boxera Charlese Martina. Pás následně obhájil s Dominickem Breazealem a Ericem Molinou. V dubnu 2017 dokázal v nejsledovanější bitvě roku ukončit legendárního Wladimira Klitschka v 11. kole a získal také pásy WBA super a IBO. Tyto pásy následně obhájil s Francouzem  Carlosem Takamem.

V březnu 2018 vyzval šampióna organizace WBO, Novozélanďana Josepha Parkera a zápas skončil jasným vítězstvím na body. Všechny čtyři pásy poté obhájil s Alexanderem Povetkinem, kterého ukončil v sedmém kole.

Poté přišel rok 2019 a dvojzápas s Andy Ruizem. V prvním zápase Ruiz šampióna zaskočil a dokázal jej ukončit před limitem v sedmém kole. Na konci roku jsme byly svědky odvety, kde si Joshua vzal své tituly zpět. Joshua naposledy boxoval loni v prosinci, kdy v devátém kole knockoutoval bulharskou kobru Kubrata Puleva.

Tyson Fury na konci roku 2015 překvapivě a jasně zdolal Wladimira Klitschka a sebral mu tituly WBA super, WBO, IBF a IBO. Měla následovat odveta, ale Fury propadl depresím drogám a na dva a půl roku vypadl ze sportovního života. Vrátil se až v polovině roku 2018 kde ve čtyřech kolech seřezal Sefera Seferiho.

Loni 22. února se postavil k odvetě s tehdejším šampiónem Deontayem Wilderem, se kterým v roce 2018 remízoval, ačkoliv si dle nás měl připsat vítězství. Fury nedal Američanovi sebemenší šanci a v sedmi kolech Wildera rozebral a zdemoloval. Fury se tak stal opět šampiónem těžké váhy bez jediné porážky.