Hearn potvrdil souboj Usyka s Chisorou! Oba chasníci se potkají 23.5.2020 v Londýně!

Souboj bývalého nesporného šampiona křížové váhy a aktuální světové trojky těžké váhy Oleksandra Usyka (17-0-0, 13 KO) se světovou desítkou Dereckem „WAR“ Chisorou (32-9-0, 23 KO) by měl být oficiálně hotový.

Zlatý olympijský medailista z rok 2012 a bývalý nesporný šampion křížové váhy Oleksandr Usyk nezažívá zrovna nejlepší vstup do těžké váhy. Třiatřicetiletý Ukrajinec měl v královské kategorii debutovat již v květnu minulého roku s francouzským veteránem Carlosem Takamem, ale bohužel musel duel zrušit kvůli zranění bicepsu. Mezitím však rodák z Kamerunu hájící francouzské barvy podepsal promotérský kontrakt se stájí Star Boxing a tým okolo rodáka ze Simferopolu musel hledat náhradu. Tím se nakonec stala legenda světa kickboxu Tyrone Spong, ale čtyřiatřicetiletý surinamský válečník neprošel dopingovými testy.

Usyk se tedy mezi obry představil až v polovině října minulého roku, když v sedmi kolech zbil osmatřicetiletého amerického veterána Chazze Witherspoona. Opravdu velké zklamání fanoušků měla zažehnat brzká bitva s britským raubířem Dereckem Chisorou, ale ta se pro změnu táhne už od ledna kvůli zranění lokte hvězdného Ukrajince. Nyní už to konečně vypadá, že svítá na lepší časy a fanoušci se konečně dočkají další fantastické bitvy v těžké váze. Šéf stáje Machroom Boxing Eddie Hearn totiž potvrdil, že smlouvy na duel světové trojky se světovou desítkou byly podepsány. Oba chasníci by se měli utkat 23.5.2020 v londýnské O2 Aréně. Tak doufejme, že už se nic nepokazí.