Hearn: Jestli se nedomluvíme s Furym, tak se Joshua střetne s někým ze trojice Chisora, Whyte, Usyk!

Pokud by se nedomluvil sjednocující souboj mezi Tysonem „Gypsy King“ Furym (30-0-1, 21 KO) a Anthonym „AJ“ Joshuou (23-1-0, 21 KO), tak má Eddie Hearn pro svého svěřence nachystaný záložní plán.

Když by dopadlo všechno podle plánu, tak již na konci tohoto roku by se mohli fanoušci dočkat historického momentu, kdy by se v jednom ringu střetli dva britští šampioni těžké váhy, kteří by si to rozdali o nesporného krále. Vítěz by bral vše. V sázce by byly pásy WBC, WBA, WBO, IBF, IBO a The Ring Magazine, ale i status lineárního šampiona. Ovšem napřed musí světová jednička Anthony Joshua uhájit své pásy před povinným vyzývatelem Kubratem „The Cobra“ Pulevem (28-1-0, 14 KO). Osmatřicetiletý bulharský veterán se pokusí zdolat hvězdného třicetiletého Brita již 20.6.2020 v Londýně.

Stejný úkol má před sebou i šampion WBC Tyson Fury. Jednatřicetiletý rodák z Manchesteru musí na konci července v Las Vegas uhájit pás šampiona před americkým knockoutérem Deontayem „The Bronze Bomber“ Wilderem (42-1-1, 41 KO). Ovšem ani potom, co se toto všechno podaří nemusí dojít k vzájemné dohodě. Samozřejmě to by maximálně zklamalo fanoušky, ale ruku na srdce, kolik duelů se v poslední době zrušilo kvůli penězům. Vždyť v tomto byznysu jsou peníze až na prvním místě.

Proto prohlášení Eddieho Hearna o tom, že pro svého hvězdného svěřence připravenou alternativní cestu, ani nijak nepřekvapilo. „Pokud by jsme se nedomluvili s vítězem souboje Wilder-Fury, pak by Joshua šel na konci roku do souboje s vítězem duelu Usyk-Chisora. Možností je ještě střet s Dillianem Whytem, který má čekat na svoji titulovou šanci až do února 2021. Samozřejmě hodně zajímavá je i varianta, kdyby se Anthony střetl s Tysonem v prosinci, protože by už na konci roku museli bojovat s Whytem, pokud ten ovšem porazí Povetkina.“ – Je tedy zřejmé, že možností je velké množství, ale doufejme, že na konci roku poznáme opravdového krále těžké váhy.