Hearn: Chtěl bych pořádat maximálně tři souboje youtuberů ročně. Groves: Je to otřesné!

Souboje youtuberů v profesionálním ringu rozdělují širokou i odbornou veřejnost na dva tábory. Jedni v nich vidí potenciál přitáhnout k boxu více fanoušků a druzí to odsuzují jako dehonestaci sportu gentlemanů.

Eddie Hearn vstoupil do světa profesionálního boxu s bratrskou dvojicí známých youtuberů. Záměr je jednoduchý. Díky jejich ohromné sledovanosti na internetovém serveru YouTube se britský promotér snaží přilákat nové diváky k profesionálnímu boxu a samozřejmě jde i o nějaký ten výdělek. Zatímco čtyřiadvacetiletý Logan Paul (0-1-0, 0 KO) svůj první souboj loni v listopadu prohrál s britským rivalem Olajidem Williamem Olatunjim (1-0-0, 0 KO). Jeho o rok mladší bratr Jake Paul (1-0-0, 1 KO) se uvítal mezi profesionálními boxery výhrou technickým knockoutem nad Britem s arabskými kořeny Alim Eson Gibem (0-1-0, 0 KO).

Šéf stáje Matchroom Boxing však hodlá pořádat duely youtuberů častěji, než tomu bylo dodnes. „Pokud to budeme dělat příliš často, tak se to stane obyčejnou záležitostí a nedosáhneme předpokládaného účinku. Mnoho lidí nevěřilo, že fanoušci, kteří se k boxu dostanou díky duelům youtuberů, u boxu zůstanou, ale podle naší analýzy se to povedlo. Proto také budeme hledat nové fanoušky tímto způsobem, ale rozhodně nechci víc, jak 2-3 zápasy ročně.“ – Prozradil Hearn. Jenže mnoho lidí tomuto trendu odporuje a mezi nimi je i bývalý světový šampion super střední váhy „Saint George“ Gorge Groves (28-4-0, 20 KO). „Je to hrozné a odporné. Dělá se mi husí kůže když to vidím. Pochopil bych to jako nějakou šou, ale proč se tomu sakra říká profesionální box? Je to tak ponižující pro náš sport. Je děsivé si uvědomit, že lidé za chvíli ani nepoznají rozdíl mezi touhle šarádou a skutečným boxem.“ – Rozčiloval se jednatřicetiletý Brit.