Hearn čeká na WBC. Whyte by se měl utkat s vítězem odvetného duelu mezi Wilderem a Furym!

Eddie Hearn očekává, že federace WBC navrátí Dillianu „The Body Snatcher“ Whytovi (27-1-0, 18 KO) jeho status prozatímního šampiona a povinného vyzývatele. UKAD jej totiž očistil od dopingového skandálu.

Ještě před víkendem přilétla z Velké Británie zpráva, že UKAD očistila aktuální světovou šestku těžké váhy Dilliana Whyta od dopingového prohřešku s Dianabolem. Britská antidopingovka také potvrdila, že testy VADA byly naprosto v pořádku a jednalo se tedy o minimální odchylku, kterou nejspíše způsobil vadný suplement, či kontaminovaná strava. Jednatřicetiletý rodák z Jamajky si následně o víkendu poradil s polským veteránem Mariuszem „Viking“ Wachem (35-6-0, 19 KO), kterého udolal jasně na body v poměru 2x 97-93 a 98-93. Nyní se tedy očekává, že Whyte dostane zpět svůj titul prozatímního šampiona a status povinného vyzývatele skrze federaci WBC, což potvrzuje i jeho zástupce Eddie Hearn.

„Dillian by měl být povinným soupeřem pro vítěze odvetného souboje mezi Furym a Wilderem.“ – Rozpovídal se pro Sky Sports britský promotér. „Budeme kontaktovat WBC, abychom vrátili Dillianovi to, co mu právem patří. Podle mého názoru se s ním zacházelo nespravedlivě, takže nyní, po ukončení vyšetřování, by se mu měl vrátit pás prozatímního šampiona a měl by se utkat s vítězem duelu Wilder-Fury.“ – Hlásí odhodlaně Hearn. To se nejspíše i stane, protože WBC nemá důvod nyní držet Whyta mimo hru a navíc v roli povinného vyzývatele je již pěkně dlouho. Uvidíme, kdy tedy nakonec britský raubíř dostane svoji šanci, ale vedení WBC mluvilo až o roku 2021.