Hearn: Bitva Joshua-Pulev je domluvená! Bulhar však jednání táhne do dražby!

Jednání mezi týmem aktuálního krále těžké váhy Anthonyho „AJ“ Joshuy (23-1-0, 21 KO) a týmem povinného vyzývatele Kubrata „The Cobra“ Puleva (28-1-0, 14 KO) začínají dostávat trhliny. Souboj půjde zřejmě do dražby.

V posledních pár dnech to vypadalo, že souboj mezi aktuálním králem těžké váhy a šampionem WBA, WBO, IBF a IBO Anthonym Joshuou a povinným vyzývatelem Kubratem Pulevem je téměř hotovou věcí. Respektive to tak podával promotér britské hvězdy Eddie Hearn. Šéf stáje Matchroom Boxing dokonce po tiskové konferenci k duelu mezi Mikeym Garciou a Jessiem Vargasem potvrdil, že je střet šampiona s bulharským veteránem hotový a že se pouze čeká na oficiální ohlášení. Hearn potvrdil, že duel o čtyři tituly mistra světa nejtěžší váhové kategorie proběhne 20.6.2020 na luxusním stadionu Tottenhamu Hotspur, který pojme až 62 tisíc fanoušků.

Jenže tábor rodáka ze Sofie je úplně jiného názoru a začíná to vypadat, že dražba, která je naplánovaná na 3.3.2020, se opravdu uskuteční. „Jsou to nesmysly. Nemáme podepsanou žádnou dohodu. Britská komise s námi nezacházela úplně dobře a proto jsme se rozhodli jít do dražby, která je naplánovaná na 3.3.2020. Kubrat Pulev by chtěl bojovat mimo Velkou Británii.“ – Prozradil Bob Arum, jenž momentálně stojí za světovou osmičkou. Šéf stáje Top Rank Boxing by dražbu velice rád vyhrál a posléze by chtěl duel uskutečnit v USA. Každopádně pokud se souboj opravdu dostane do dražby, tak bude dělení peněz 75 ku 25 ve prospěch rodáka za Watfordu. Tábor bulharské „Kobry“ se tedy opravdu snaží udělat všechno možné i nemožné, aby třicetiletého šampiona vytáhl mimo komfortní zónu. Navíc Joshua nemá nejlepší vzpomínky na svůj debut na americké půdě, kde jej v sedmi kolech deklasoval Andy Ruiz.