Haney vybodoval Kambosose a je králem lehké váhy!

George Kambosos vs Devin HaneyŠampión organizace WBC Devin Haney dokázal jasně vybodovat šampióna organizací WBA, WBO a IBF George Kambosose a sjednotil tak všechny tituly v lehké váze! Video ze zápasu v článku!

5.6.2022 – Marvel Stadium, Melbourne, Austrálie
Lehká váha
Devin Haney 🇺🇸🆚🇦🇺 George Kambosos
Pawel Kardyni 118:110
Benoit Roussel 116:112
Zoltan Enyedi 116:112

Australský stadion v Melbourne hostil celkem 41 129 fanoušků, kteří chtěli vidět prvního Australana, který se stane nesporným vládcem váhové divize. Jenže jeden muž byl proti. Neporažený třiadvacetiletý šampión organizace WBC „The Dream“ Devin Haney (28-0-0, 15 KO).

V zápase se držel skvělé obrany a většinu času byl lepším mužem v ringu. Na druhé straně osmadvacetiletý domácí bijec „Ferocious“ Geroge Kambosos (20-1-0, 10 KO) jen těžko hledal odpovědi na přesně boxujícího Haney a musel zkousnout poprvé v kariéře hořkost porážky.

Devin Haney

„Držel jsem se našeho plánu, který jsme si s týmem nastavili. Důležité bylo zasáhnout cíl a zároveň nebýt zasažen. V posledním kole jsem už cítil, že mám na bodováno, tak jsem zvolnil tempo a zápas v klidu doboxoval“. řekl nový nesporný král lehké váhy Devin Haney.

„Pro naší zemi byl tento zápas obrovskou událostí. Pro mě je jedinou cestou boxovat s těmi nejlepšími a postavit se největším boxerským výzvám. Velký respekt Devinovi, byl dnes v ringu lepší. Ze zápasu si vezmu ponaučení a na konci roku to zopakujeme“ řekl po porážce domácí Kambosos.

Kambosos a i Haney měli ve smlouvě dodatek o odvetě, kterou tým australského bijce určitě využije. Můžeme se tak tak těšit na odvetu o všechny čtyři tituly, která by se mohla konat do konce tohoto roku.