Haney si to rozdá s Abdullaevem o dočasný pás WBC v lehké váze. Vítěz proti Lomachenkovi?

Dočasný pás šampiona WBC lehké váhy nakonec bude ve hře při střetu Devina „The Dream“ Haneyho (22-0-0, 14 KO) se Zaurem Abdullevem (11-0-0, 7 KO). Jejich souboj bude hlavní událostí galavečera v New Yorku, jenž proběhne 13.9.2019.

„Rada federace WBC jednomyslně hlasovala, aby oficiálně schválila souboj mezi Devinem Haneyem a Zaurem Abdullaevem o dočasný titul WBC v lehké váze. Mikey Garcia uvolnil plnohodnotný titul WBC, o který se v předešlém víkendu utkal Vysiliy Lomachenko s Lukem Campbellem. Tudíž souboj mezi Haneyem a Abdullaevem je naplánovaný jako finální eliminator a vítěz se stane povinným vyzývatelem pro současného šampiona Lomachenka. Toto rozhodnutí bylo konzultováno se stájí Top Rank a naším hrdým šampionem.“ – Zní prohlášení federace WBC. Je tak docela dost možné, že vítěz tohoto souboje se střetne na konci roku s ukrajinským přízrakem.

Dvacetiletý Američan je nyní světovou třináctkou lehké váhy. Jeho o pět let starší ruský sok je světovou patnáctkou. „Přesně z tohoto důvodu jsem spojil síly s Eddiem Hearnem. Pomůže mi dosáhnout na světové tituly. Souboj se Zaurem mě dostane přesně tam, kde chci být. Tento souboj vyhraji a následně se postavím Lomachenkovi. Dokážu porazit Vasiliye Lomachneka.“ – Rozpovídal se sebevědomě americký mladík. Bob Arum se nedávno nechal slyšet, že jednatřicetiletý ukrajinský král lehké váhy se do ringu vrátí na konci tohoto roku, kdy bude chtít odboxovat ještě jeden duel, než se vrhne na poslední sjednocující souboj s šampionem IBF. Takže možná to bude právě souboj s Devinem Haneyem jakožto povinným vyzývatelem.