Haney hladce obhájil pás WBC. Saunders se natrápil, ale nakonec soupeře ukonči před limitem!

Na galavečeru v Los Angeles slavili šampioni. Billy „Superb“ Joe Saunders (29-0-0, 14 KO) obhájil pás WBO super střední váhy a Devin „The Dream“ Haney (24-0-0, 15 KO) obhájil pás WBC v lehké váze.

Teprve dvacetiletý Američan Devin Haney se musel na poslední chvíli vyrovnávat se změnou soupeře při první obhajobě titulu WBC v lehké váze. Čtyřiadvacetiletému Alfredo „Ojo“ Santiagovi však ve dvanácti kolech nedal žádnou šanci. V pátém dějství jej dokonce brutálním zvedákem a následným hákem poslal na podlahu ringu, aby po dominantním výkonu ve dvanácti kolech slavil jednoznačné vítězství v poměru 3x 120-107. „Předvedl jsem dobrý výkon. Ano, mohl jsem bojovat ještě lépe, ale v některém kole jsem si vyhodil rameno a nemohl jsem s ním dobře fungovat v dalších dějstvích. Předvedl jsem výkon hodný šampiona a vyhrál jsem jednoznačně každé kolo.“ – Usmíval šťastný Američan, kterému patří aktuálně třetí pozice ve světovém žebříčku lehké váhy.

Za to třicetiletý Brit Billy Joe Saunders se celkem překvapivě natrápil s osmadvacetiletým argentinským válečníkem Marcelem Estebanem Coceresem (28-1-1, 15 KO). Velký kamarád Tysona Furyho vedl po desátém kole velice těsně na body v poměru 2x 96-94 a 94-96, ale rozhodnutí nakonec nenechal na bodových rozhodčích. V jedenáctém dějství se aktuální šampion WBO super střední váhy vypnul ke skvělému výkonu a svého soupeře naprosto zdemoloval, když jej poslal třikrát brutálně k zemi. „Nemám pro svůj výkon omluvu. Toto nebyl výkon hodný velkých jmen v čele s Canelem, Jacobsem a dalších. Věděl jsem od devátého kola, že ho musím knockoutovat. Můj timing a pohyb hlavou byl dnes katastrofální. Dnes večer bylo všechno špatně. Vyhrál jsem, ale víte, chtěl jsem zapůsobit na americké publikum. Doufám, že jste si aspoň ten knockout užili, protože to je dnes jediná věc, kterou jsem vám mohl nabídnout. Díky všem.“ – Okomentoval svůj výkon střízlivě aktuálně třetí muž světového žebříčku. Každopádně jeho první obhajoba dopadla úspěšně a uvidíme, kam povedou kroky Saunderse dál, protože dnes poprvé nevyzýval po svém souboji nikoho.