Gvozdyk ukonči profesionální kariéru!

Ukrajinská jednička a bývalý světový šampión polotěžké váhy Oleksandr Gvozdyk (17-1-0, 14 KO) ukončil svou profesionální kariéru. Vrátit se zpět do ringu podmiňuje pouze odvetou s Beterbievem!

Ukrajinský hvězda Oleksandr Gvozdyk ještě jako amatérský boxer dokázal vybojovat bronzovou medaili na olympijských hrách v Londýně 2012, když se jeho cesta zastavila až v semifinále.

Tehdy dokázal postoupeně porazit Bělorusa Mikhaila Dauhaliavetse, Nikaragujce Osmara Brava a Alžírana Abdelhafida Benchabla. Gvozdyk prohrál až v semifinálovém duelu s Kazachem Adilbekem Niyazymbetovem, který následně ve finále prohrál s Rusem Egorem Mekhontsevem.

O dva roky později už podepsal smlouvu s americkou promotérskou stájí Top Rank. Až na souboj s Adonisem Stevensonem se všechny jeho duely konaly v USA.

Gvozdyk nastoupil ke svému prvnímu profesionálnímu zápasu 12. dubna 2014, kdy na galavečeru v Las Vegas knockoutoval v prvním kole Američana Mike Montoyu.

9. dubna 2016 se postavil k prvnímu titulovému zápasu o pás severní Ameriky NABF. Jeho soupeřem byl francouzský boxer Nadjib Mohammedi. Souboj trval pouhá dvě kola než Ukrajinec udeřil a připsal si další KO.

1.12.2018 se postavil v Kanadě domácímu šampiónovi organizace WBC Adonisi Stevensonovi. Favoritovaný úřadující šampión si měl v zápase převahu a vedl na body, ale Ukrajinec v 11. kole šampióna tvrdě knockoutovalk a Stevensonovi ukončil profesionální kariéru.

V ringu stál naposledy 18.10.2019, kdy vyzval šampióna organizace IBF, neporaženého Rusa Artura Beterbieva (15-0-0, 15 KO). Vyrovnaný zápas se zlomil až v desátém kole, kdy Betrbiev měl jasnou převahu a doslova Ukrajince mlel a ten se nechal sám třikrát počítat a rozhodčí Gary Rosato zápas ukončil.

Manažer ukrajinského boxera Egis Klimas řekl, že jediná možnost, která by Ukrajince dostala zpět mezi šestnáct provazů je odveta s Beterbievem.