Gvozdyk se střetne s Ngumbu 30.3.2019 v první obhajobě!

Šampion WBC v polotěžké váze Oleksandr „The Nail“ Gvozdyk (16-0-0, 13 KO) bude poprvé obhajovat svůj pás. V první obhajobě se střetne s Francouzem narozeným v Demokratické republice Kongo, Doudou Ngumbuem (38-8-0, 14 KO).

1.12.2018 zle vyučil dlouhodobého šampiona organizace WBC, Adonise Stevensona, kterého poslal do nemocnice s krvácením do mozku. Nyní se Oleksandr Gvozdyk chystá na svoji první obhajobu svého pásu. Původně měl být jeho soupeřem šikovný Američan Marcus Browne, který si poradil se švédským válečníkem Badou Jackem a ukořistil světový titul WBA, ale také stříbrný pás WBC, jenž je měl postavit do role povinného vyzývatele. Ovšem organizace sídlící v Mexiko City rozhodla, že Ukrajinci nabídne alespoň jednu dobrovolnou obhajobu. Tu bronzový medailista z Londýna využije a střetne se s neznámým Francouzem.

Oba bijci se do sebe zaklesnou 30.3.2019 ve Filadelfii. Kdo že to je ten Doudou Ngumbu? Rodák z Demokratické republiky Kongo dlouhodobě žijící ve francouzském Toulouse je světovou čtyřiadvacítkou. V žebříčku WBC je dokonce osmičkou. Ovšem nutno dodat, že v rozhodujících a těžkých zápasech vždy zklamal. Porazil ho například Isaac Chilemba, Pawel Glazewski, či Umar Salamov. Prohrál také s Igorem Mikhalkinem, který padl se Sergeyem Kovalevem v sedmém kole, či Nadjibem Mohammedim, kterého pro změnu ukončil právě Gvozdyk tvrdým knockoutem ve druhém dějství. Je však potřeba také říci, že všichni bijci se s ním poměrně natrápili všechna vypsaná kola. Jediný Mohammedi jej dokázal ukončit před limitem.