Gvozdyk jde do války s Beterbievem. Kdo se stane pomyslným králem polotěžké váhy?

Souboj, na který čeká mnoho fanoušků profesionálního boxu, je zde. Aktuální šampion WBC polotěžké váhy Oleksandr „The Nail“ Gvozdyk (17-0-0, 14 KO) se střetne s šampionem IBF Arturem Beterbievem (14-0-0, 14 KO).

Již tuto sobotu v brzkých ranních hodinách se do sebe ve Filadelfii zaklesnou dva šampioni polotěžké váhy. Na jedné straně bude aktuální šampion organizace WBC, světová dvojka polotěžké váhy a bronzový medailista z olympijských her v Londýně, Oleksandr Gvozdyk. Na straně druhé bude aktuální šampion organizace IBF, aktuální světová jedenáctka polotěžké váhy, dvojnásobný evropský šampion a světový šampion z amatérského ringu, Artur Beterbiev. Tohle je dámy a pánové jeden z nejlepších soubojů tohoto roku, který jistě bude bavit každého fanouška. Polotěžké váze aktuálně kraluje šampion WBO Sergey Kovalev a po tomto souboji bude jistě nadále jedničkou této váhy v rámci serveru Boxrec, no se vší úctou k ruskému bijci, tak právě z tohoto souboje vzejde nový král, jelikož vítěz bude držitelem dvou pásů světového šampiona.

Navíc, co se týká Gvozdyka, tak ten bývalého krále této váhové kategorie dokonce sesadil, protože na konci minulého roku tvrdě ukončil kanadského „Supermana“ Adonise Stevensona. Každopádně tento souboj nemá jasného favorita, byť mladší Ukrajinec měl kvalitnější soupeře ve své profesionální kariéře. Gvozdyk je typickým šikovným boxerem, který sází na timing a techniku. Ještě aby ne, když byl členem slavné trojice Usyk – Gvozdyk – Lomachenko, kterou vedl otec posledně jmenovaného. Starší Beterbiev je zase prototypem ruské školy boxu, ale hlavně neskutečným knockoutérem. Nikdo s ním nedokázala odboxovat všechna vypsaná kola a byť i on sám se ocitl na podlaze ringu, tak vždy vstal a svého soupeře nelítostně rozdrtil.