Gvozdyk bude zřejmě obhajovat pás proti Brownovi na podzim!

Zřejmě na podzim se bude muset utkat současný šampion WBC v polotěžké váze, Oleksandr „The Nail“ Gvozdyk (17-0-0, 14 KO) se svým současným oficiálním vyzývatelem Marcusem „Sir“ Brownem (23-0-0, 16 KO).

Světová trojka a aktuální držitel světového titulu WBC v polotěžké váze, Oleksandr Gvozdyk, o víkendu poprvé obhájil svůj pás. Trošku nešťastně, ale i to se počítá. Jeho soupeř Doudou Ngumbu si totiž v pátém dějství nejspíše utrhl achilovku a byl nucen souboj vzdát, ovšem i tak Gvozdyk celý zápas kontroloval a dominoval v něm. Nyní se před ukrajinského šampiona, dlouhodobě žijícího v kalifornském Oxnardu, staví další zajímavá výzva. Tou bude hladový Američan držící titul WBC Silver a prozatímní titul WBA, Marcus Browne.

Aktuální světovou čtyřku a americkou jedničku by měl čekat v létě ještě jeden zápas s kanadským bojovníkem a veteránem Jeanem Pascalem. Šestatřicetiletý Kanaďan má však to nejlepší za sebou a od roku 2015 neporazil nikoho z absolutní špičky. Dvakrát jej ukončil ruský „Krusher“ Sergey Kovalev, následně jej těsně vybodovala kolumbijská „Bouře“, Eleider Alvarez a v minulém roce jej hladce přejel na body i ruský bohatýr Dmitry Bivol. Očekává se, že i osmadvacetiletý Browne tuto zkoušku zvládne, aby se na podzim tohoto roku mohl pokusit o zisk titulu s ukrajinským šikulou.