Golovkina už nebude trénovat Sanchez. Kazach hledá jiného trenéra!

Bývalý světový šampion střední váhy, Gennady „GGG“ Golovkin (38-1-1, 34 KO), oznámil, že ukončil spolupráci s trenérem Abelem Sanchezem, který jej připravoval dlouhých devět let.

Jeden z nejlepších trenérů současného profesionálního boxu končí v týmu kazašské mlátičky, Gennady Golovkina. Společně spolupracovali devět dlouhých let a za tu doby prošli mnohými bitvami. Sanchez dovedl Golovkina ke světovým titulům i k ohromné smlouvě s DAZN, za kterou Kazach inkasoval sto milionů dolarů. Nyní spolupráce končí a podle světoznámého trenéra jsou na vině peníze. Obávaný knockoutér měl nabídnout svému trenérovi novou smlouvu, kde však bylo o hodně méně peněz.

„Udělal jsem velice důležité rozhodnutí. Hodně jsem toho již vybudoval, ale přesto se chci dále zlepšovat. Už nebudu trénovat s Abelem Sanchezem. Nebylo to snadné rozhodnutí. Abel je skvělý a loajální trenér, ale chci se posunout dál.“ – Prohlásil sedmatřicetiletý rodák z Karagandy. „Mzda, kterou mi nabídl, byla směšná. Přivedl jsem ho ke světovým titulům a nakonec i na místo, kde podepsal kontrakt na sto milionů dolarů s DAZN. Přitom mi nabídl nižší plat, než jaký jsem bral do teď. Nemohl jsem souhlasit, protože mám nějakou sebeúctu.“ – Prohlásil Sanchez. Zatím není známo, kdo povede Golovkina do dalšího duelu, jenž má naplánovaný na 8.6.2019