Golovkin využívá situace kolem Alvareze a s Derevyanchenkem si to rozdá o uvolněný titul IBF!

Sedmatřicetiletý Kazach a aktuální světová dvojka střední váhy, Gennady „GGG“ Golovkin (39-1-1, 35 KO), využívá situace kolem svého rivala Saula „Canelo“ Alvareze (52-1-2, 35 KO). O uvolněný titul IBF si to rozdá se Sergeyem „The Technician“ Derevyanchenkem (13-1-0, 10 KO).

Sedmatřicetiletá kazašská mlátička, Gennady Golovkin, si teď může mnout ruce a usmívat se směrem k táboru Saula Alvareze a Oscara De La Hoyovi. Byl to totiž právě „Golden Boy“, který se nechal slyšet, že Golovkin nedostane souboj s „Canelem“ dřiv, než bude mít nějaký pás a jediný pás který nedržel Alvarez byl v té době pás WBO. Ten drží hodně nepříjemný jednatřicetiletý Američan, Demeterius „Boo Boo“ Andrade (28-0-0, 17 KO). Borec s hodně nepříjemným stylem, otočeným guardem a nepříliš zvučným jménem, se kterým nikdo nechce bojovat. Alespoň nikdo ze špičky střední váhy.

Jenže De La Hoya udělal pár promotérských chyb, jenž stáli jeho svěřence titul IBF a namísto nějakého „money fightu“ se Alvarez podrobí sjednocujícímu souboji právě s Andradem. No a Golovkin si v poklidu a jednoduše dokráčí k titulu IBF, kde dostane podstatně snazšího soupeře, Sergeye Derevyanchenka. Ukrajinec nejenže nemá tolik zkušeností z profesionálního ringu, ale hlavně bude stylem hodně sedět kazašskému knockoutérovi. Streamingový gigant DAZN následně zřejmě postaví vítěze těchto duelů v sjednocujícím souboji střední váhy. Každopádně Golovkin by se měl s ukrajinským sokem utkat 4.10.2019 v New Yorku, tedy čtrnáct dní před plánovaným soubojem Alvareze s Andradem.