Golovkin vs Szeremeta 18. prosince!

Kazašský šampión Golovkin má před sebou první obhajobu pásů IBF a IBO ve střední váze. Do cesty se mu postaví neporažený Polák Kamil Szeremeta!

18.12.2020 – Hard Rock Hotel and Casino, Florida, USA
Střední váha
Gennady Golovkin vs Kamil Szeremeta

Kazašská jednička a světová dvojka „GGG“ Gennady GOLOVKIN (40-1-1, 35 KO) a polská trojka a světová pětadvacítka Kamil SZEREMETA (21-0-0, 5 KO) se utkají ve dvanáctikolové bitvě o tituly IBF a IBO!

Golovkin se vrací mezi šestnáct provazů po čtrnáctiměsíční pauze. Naposledy boxoval loni v říjnu, kdy v těžkém zápase vybodoval 114:113 a 2x 115:112 ukrajinskou jedničku Sergiye Derevyanchenka. Získal tak volné tituly IBF a IBO a ty bude nyní obhajovat.

Jeho vyzyvatel Kamil Szeremeta naposledy boxoval na stejném galavečeru jako Golovkin, když ve dvou kolech vyprovodil mexického boxera Oscara Cortese. Polák v roce 2018 získal prestižní Evropský titul EBU, který následně dvakrát obhájil. Nyní má před sebou první bitvu o světový titul.

Favoritem zápasu bude jednoznačně osmatřicetiletý Kazach, jenž má na své straně zkušenosti a především mnoho velkých titulových bojů. Szeremeta je jen o sedm let mladší a výpis jeho dosavadních soupeřů se ani nepřibližuje ke kvalitám soupeřů, se kterými se utkal Golovkin.