Golovkin vs Martirosyan!

Armén Vanes Martirosyan nahradí 5. května Canela Alvareze, který má problémy s dopingem. Zápas se přesouvá z Las Vegas do Los Angeles a konkrétně do StubHub Centra. Ve hře budou samozřejmě pásy WBA super, WBC a IBO! O pás IBF možná Golovkin přijde!

5.5.2018 – StubHub Center, Carson, USA
Střední váha
Gennady Golovkin vs Vanes Martirosyan
Neporažená světová dvojka a kazašská jednička „GGG“ Gennady GOLOVKIN (37-0-1, 33 KO) a Armén žijící v USA „Nightmare“ MARTIROSYAN (36-3-1, 21 KO) se utkají ve dvanáctikolové bitvě o pásy WBA super, WBC a IBO!

Čekala nás velmi očekávaná odveta mezi Golovkinem a Alvarezem, jenže oba aktéři podstoupili antidopingové kontroly, které odhalili u Alvareze nedovolenou látku v těle – klenbuterol. Interní kontrola ukázala, že zakázaná látka se do těla boxera dostala údajně prostřednictvím kontaminovaného masa. V Mexiku bylo mnoho případů, že se sportovci po požití masa dostalo do organizmu více zakázaných látek.

Avšak nevadské sportovní komisi toto vysvětlení jako obhajoba nestačila a zápas pozastavila a s největší pravděpodobností bude Alvarez ke všemu suspendován na pul roku nebo na celý kalendářní rok. Následně dala od zápasu ruce pryč také televize HBO a o zápasu bylo prakticky rozhodnuto.

Tým Golovkina ale nechtěl termín zápasu rušit a tak hledal rychle náhradu, kterou nakonec našel v Arménovi Vanesovi Martirosyanovi. Jenže Nyní může Golovkin přijít o pás IBF. Organizace WBA a WBC zápas schválily (IBO do rozhodnutí šampiónů vůbec prakticky nezasahuje) tak IBF zápas neodsouhlasila, neboť povinným vyzyvatelem za tuto organizaci je neporažený Ukrajinec Sergiy Derevyanchenko.

Pokud IBF odebre světový pás Golovkinovi, nebude to poprvé, kdy tato organizace odebrala svému šampiónovi pás. To samé již udělala v roce 2016, když Tyson Fury dal přednost odvetě s Wladimirem Klitschkem. Rozhodnotí dost nešťastné a pokud se to bude opět opakovat u Golovkina, preference IBF rozhodně velmi klesnou.