Golovkin: Věřím, že budu dominovat i v uper střední váze!

Gennady GolovkinŠampión střední váhy Gennady Golovkin má před sebou 17. září třetí duel s mexickým šampiónem Saulem Alvarezem. Tentokrát to bude v super střední váze a Golovkin si v této váhovce věří!

„Myslím, že se ve vyšší váhové kategorii budu cítit stejně pohodlně jako ve střední váze. Není tam takový rozdíl a mě to přijde stejné. Ale to se ukáže až v ostrém zápase, ale nepochybuji, že budu dominovat. Jsem skvěle připraven a jdu do toho zápasu vyhrát a vzít si Canelovi tituly“ říká Golovkin

A dodává „Já a Canelo se známe velmi dobře a svedli jsme dva velké a tvrdé duely. Nebudu tady dávat nějaké hlášky, že udělám maximum pro výhru a podobně. Já jdu prostě vyhrát a příprava probíhá standardně jako na všechny mé předchozí zápasy“ Uzavřel šampión střední váhy.

Saul Alvarez vs Gennady Golovkin 3

Dvaatřicetiletý „Canelo“ Saul Alvarez (57-2-2, 39 KO) a čtyřicetiletý „GGG“ Gennady Golovkin (42-1-1, 37 KO) se poprvé utkali v roce 2017, kdy se střetli v souboji o pásy WBA super, WBC, IBF a IBO ve střední váze. tehdy zápas skončil spornou remízou. Rozhodčí viděli duel 118:110 pro Alvareze, 115:113 pro Golovkina a jeden rozhodčí duel viděl jako remízový 114:114.

Odveta se konala přesně rok poté a opět na galavečeru v Las Vegas. Zápas byl i tentokrát, ale dva rozhodčí se přiklonili na stranu mexického boxera 115:113 a jeden rozhodčí duel viděl jako remízový 114:114. Alvarez následně přešel do super střední váhy s odbočkami do polotěžké a Golovkin zůstal ve střední.

Saul Alvarez vs Gennady Golovkin 3

Golovkin následně opět získal světové tituly, které sjednotil v posledním duelu letos v dubnu na galavečeru v Japonsku, kde zničil v devíti kolech domácího šampióna Ryotu Muratu a sjednotil pásy WBA super, IBF a IBO. Takže pokud s Alvarezem v září prohraje, tak bude stále šampiónem střední váhy.

Na druhé straně Saul Alvarez loni v listopadu sjednotil všechny prestižní tituly v super střední váze, když ve vyostřeném souboji ukončil v devátém kole šampióna organizace IBF Calebe Planta. Na začátku května si vyšlápl na šampióna WBA polotěžké váhy, neporaženého ruského bijce Dmitry Bivola, ale tvrdě narazil a prohrál na body 3x 113:115.

Saul Alvarez vs Gennady Golovkin 3