Golovkin tituly nesjednotí!

Gennady Golovkin vs Daniel JacobsUž to vypadalo, že se dočkáme sjednocujícího duelu ve střední váze mezi Gennady Golovkinem (37-0-0, 33 KO) a Billy Joe Saundersem (24-0-0, 12 KO), nyní jsou opět šance minimální!

Golovkin má za sebou velmi těžký duel s Danielem Jacobsem, který se konal 18. března v newyorské Madison Square Garden. Kazašský boxer obhájil pásy WBA super, WBC, IBF a IBO, když Jacobse těsně vybodoval 114:113 a 2x 115:113.

Po výhře se začalo hojně spekulovat o sjednocujícím zápase s britskou hvězdou Billy Joe Saundersem, který má v držení pás WBO, jediný, který chybí Golovkinovi, aby se stal absolutním šampiónem své váhové kategorie.

Gennady Golovkin vs Kell Brook

Jednání mezi oběma tábory sice začalo, ale bez výsledku. Saundersův manažer Frank Warren tvrdil, že je Golovkin zraněn a proto zápas nebude. Tuto zprávu opravil trenér kazašského boxera, Abel Sanchez s tím, že Golovkin není zraněn. Ale potvrdil, že zápas určitě nebude v letním termínu, který byl původně v plánu. A důvod? Golovkin je prý tak vyčerpán z posledního zápasu, že nemůže ještě začít tréninkový kemp.

Teď záleží, zda na zápas ještě letos dojde. Protože už na podzim čeká Golovkina další velmi tvrdý a těžký zápas a to s Mexičanem Saulem Alvarezem. Alvarez se 6.5. utká s krajanem Juliem Cesarem Chavezem o speciální pás WBC, který je určen pouze k tomuto zápasu a bude to zároveň památný pás, který vítěz nikdy nebude obhajovat.