Golovkin si poranil lýtko. Jeho souboj se Szeremetou se posouvá na květen, nebo červen!

Aktuální šampion IBF a IBO a dvojka střední váhy Gennady „GGG“ Golovkin (40-1-1, 35 KO) si v přípravě poranil pravé lýtko a jeho souboj s povinným vyzývatelem Kamilem Szeremetou (21-0-0, 5 KO) se odkládá na přelom května a června.

Souboj mezi sedmatřicetiletým kazašským knockoutérem Gennady Golovkinem a polským vyzývatelem Kamilem Szeremetou se měl odehrát už na přelomu února a března, jenže termín této bitvy se neustále posouval. Jaké k tomu měli promotéři důvody se neví. Každopádně šampion IBF a IBO si v připravě na tento duel poranil lýtko a tak se dočkáme dalšího posunu. Konečné datum zatím není známo, ale předběžně by se mělo jednat o přelom května a června.

Poraněné lýtko však není jediný problém, který musí rodák z Karagandy řešit. Aktuální světová dvojka střední váhy totiž ukončila spolupráci s tréninkovým střediskem SNAC a Victorem Contem. Důvod? „Gennady nebyl schopen plnit to, co jsme od něj očekávali. Museli jsme jej tedy požádat, aby opustil naše tréninkové centrum, ale přeji mu do budoucna to nejlepší.“ – Prozradil Conte, který s hvězdným Kazachem ukončil spoluprací po pouhém měsíci.

Připomeňme si, že Golovkin stál naposledy v ringu 5.10.2019, když na body porazil skvělého Ukrajince Sergiye Derevyanchenka v poměru 2x 115-112 a 114-113. Szeremeta se ukázal na stejném galavečeru, kde ve druhém kole brutálně sestřelil šestadvacetiletého Mexičana Oscara Cortese. Doufejme tedy, že se kazašský střelec brzy uzdraví a my jej opět uvidíme v akci.