Golovkin si jde zpět pro svoje ztracené pásy. V cestě mu bude stát tvrdý Derevyanchenko!

Již tento víkend si to v newyorské hale Madison Square Garden rozdá Gennady Golovkin se Sergiyem Derevyanchenkem o uvolněné pásy IBF a IBO. Stane se kazašský knockoutér opět šampionem střední váhy, nebo jej zaskočí kvalitní, leč neznámý Ukrajinec?

Ivan „The Beast“ Baranchyk (19-1-0, 12 KO) vs. Gabriel „Tito“ Bracero (25-3-1, 6 KO) – V hlavním předzápase večera se představí bývalý šampion IBF super lehké váhy Ivan Baranchyk. Šestadvacetiletý rodák z Ruska, který žije v USA, ale občanství má běloruské, přišel o svůj pás v semifinále boxerské ligy mistrů s Joshem Taylorem, se kterým prohrál na body v poměru 2x 115-111 a 117-109. Nyní se chce vrátit zpět na vítěznou vlnu a soupeř tomu také odpovídá. Osmatřicetiletý Portoričan Gabriel Bracero je sice zkušeným bojovníkem, který však má již to nejlepší za sebou. V posledních dvou letech se v ringu ukázal pouze dvakrát a nyní je více než rok neaktivní. Navíc ve velkých soubojích s Paulem Malignaggim a Felixem Diazem vždy zklamal, byť až na body. Cokoliv jiného, než vítězství „Bestie“ z Běloruska před limitem, bude velkým překvapením.

Gennady „GGG“ Golovkin (39-1-1, 35 KO) vs. Sergiy „The Technician“ Derevyanchenko (13-1-0, 10 KO) – Sedmatřicetiletý bývalý král střední váhy Gennady Golovkin po svém druhém souboji se Saulem Alvarezem, který sporně prohrál, změnil skoro vše. Podepsal promotérskou smlouvu se streamingovým gigantem DAZN a najal nového kouče Johnathona Bankse, jenž by měl rodáka z Karagandy naučit lépe využívat svých silných stránek a zkušeností. První souboj se Stevem Rollsem zvládl na jedničku, když kanadského válečníka knockoutoval ve čtyřech kolech, ovšem ruku na srdce, Rolls nebyl měřítkem. Pekelná zkouška nového dua přichází až nyní v podobě hodně kvalitního, leč neznámého Sergiye Derevyanchenka.

Třiatřicetiletý Ukrajinec nemá potřebnou slávu a jeho jméno zatím nemá zvuk, ale přesto je hodně kvalitním bojovníkem. O tom se ve finále přesvědčil i bývalý soupeř Golovkina, Daniel Jacobs, který se s aktuální světovou osmičkou střední váhy trápil všech dvanáct kol, aby nakonec urval hodně vydřené vítězství v poměru 2x 115-112 a 113-114. Oba hlavní aktéři galavečera mají k sobě hodně respektu a úcty, přesto oba věří ve své vítězství. „Stále věřím, že jsem neporažený bojovník a plánuji se v sobotní noci stát mistrem světa ve střední váze. Nebude to snadný souboj, protože Gennady je fantastický bojovník a mám k němu maximální respekt. Tento boj bude pravděpodobně nejtěžší zkouškou mé kariéry, ale pevně věřím, že jsem na tuto situaci připravený. Chytám se světu ukázat, že Sergeyi Derevyanchenko je další superstar a mistr světa, který pochází z Ukrajiny.“ – Hlásí sebevědomě ukrajinský válečník.

„Víte, já se stále cítím, jako šampion. Ke každému souboji přistupuji tak, jako by byl o titul mistra světa. Cítím pořád to samé. Ať už jde o můj poslední souboj, nebo o tento souboj, pokaždé k tomu přistupuji stejně.“ – Rozpovídal se sympatický rodák z Karagandy. „Nikdy nepodceňujte své soupeře. Na každý souboj se musíte dívat tak, jako by byl váš poslední. Takové myšlení vypovídá o vašem charakteru bojovníka a já nikdy nepodceňuji své soupeře.“ – Zakončil své povídání bývalý král střední váhy. Dokáže se Golovkin dostat zpět k pásům mistra světa střední váhy? Nebo jej v sobotní noci senzačně zaskočí skvělý Derevyanchenko?