Golovkin se dohodl s Derevyanchenkem na podmínkách souboje o uvolněný titul IBF!

Sedmatřicetiletý bývalý šampion střední váhy, Gennady „GGG“ Golovkin (39-1-1, 35 KO), se podle všech informací dohodl s ukrajinským válečníkem, Sergiyem „The Technician“ Derevyanchenkem, na podmínkách souboje o uvolněný titul IBF.

Tohoto souboje jsme se měli dočkat již v květnu minulého roku, jenže kazašský knockoutér měl před odvetou s hvězdným Mexičanem, Saulem „Canelo“ Alvarezem (52-1-2, 35 KO) a tak se rozhodl pro lehčí souboj s Vanesem Martirosyanem. Tímto krokem však ztratil titul IBF a Derevyanchenko dostal šanci vybojovat pás s šikovným Američanem, Danielem Jacobsem. Nepodařilo se. Účastník olympijských her v Pekingu a bronzový medailista z amatérského šampionátu odešel ze souboje s dvaatřicetiletým Američanem poražen. Ostudu si však neudělal. Jacobs se s ním trápil všech dvanáct vypsaných kol a i když jej poslal v prvním kole na podlahu ringu, tak následně slavil velmi těsný bodový verdikt 2x 115-112 a 113-114.

Nyní dostává třiatřicetiletý Ukrajinec další šanci na zisk titulu IBF a fanoušci se mohou těšit na perfektní řež dvou válečníků, kteří vyznávají hodně ofenzivní styl boje. Golovkin se totiž s Derevyanchenkem domluvil na podmínkách k souboji a jejich vzájemný střet o uvolněný titul IBF se odehraje 5.10.2019 v New Yorku. Sedmatřicetiletý Kazach si vydělá zhruba patnáct milionů dolarů. Jeho soupeř odejde s pěti a půl miliony dolarů. Oba bojovníci do tohoto duelu jdou po návratu na vítěznou vlnu. Rodák z Karagandy si začátkem června poradil se Stevem Rollsem, kterého tvrdě ukončil ve čtyřech kolech. Derevyanchenko si o dva měsíce dříve poradil s nepříjemným Němcem, Jackem Culcayem, kterého zdolal na body v poměru 2x 116-112 a 115-113.