Golovkin podepíše s DAZN. Schyluje se k trilogii s Canelem?

O kazašské mlátičce nebylo delší dobu slyšet. Gennady „GGG“ Golovkin (38-1-1, 34 KO) se po druhém souboji se Saulem „Canelem“ Alvarezem (51-1-2, 35 KO) stáhl do ústraní a přemýšlel nad svoji další budoucností.

Nyní se objevili informace o tom, že kazašský vládce podepíše smlouvu se streamingovou platformou DAZN, která mu zaručí za první souboj výdělek ve výši deseti milionů dolarů. Ba co více, i odvetu s Alvarezem, který podepsal s tou samou společností rekordní kontrakt na čtyři sta milionů dolarů. Není zatím úplně jasné, kdy se šestatřicetiletý rodák z Karagandy objeví v ringu, ovšem jeho návrat se očekává v nějakém jarním termínu a druhý souboj pak ke konci září. Za trilogii s Alvarezem by měl Golovkin inkasovat až třicet milionů dolarů.

Osmadvacetiletého Mexičana nyní čeká květnová bitva s Danielem Jacobsem a oba bojovníci za sebou mají již první tiskovou konferenci. Amercký „Miracle Man“ již do předu avizuje, že souboj s Canelem mu nepřijde úplně fér. Mladý Mexičan si podle něj vydupal pravidlo na přibírání po váze, kde ani jeden nesmí přibrat více, jak deset liber. „Nebylo to něco, o co bych žádal. Je to pravidlo organizace IBF, což není můj pás, ale Jacobsův. Mým úkolem je jen trénovat a následně obhájit své tituly.“ – Okomentoval situaci rodák z Guadalajary.