Golovkin je opět šampionem střední váhy. V souboji s Derevyanchenkem si prošel peklem!

Gennady „GGG“ Golovkin (40-1-1, 35 KO) se stal opět mistrem světa střední váhy. Sergiy „The Tehnician“ Derevyanchenko (13-2-0, 10 KO) však kazašskému knockoutérovi připravil opravdové peklo v ringu.

Střet dvou špičkových boxerů z Východu byl opravdovou válkou, kdy si oba bijci prošli opravdovým peklem. Oku lahodící duel měl grády již od úvodního dějství, kde Golovkin přesně našel bradu o čtyři roky mladšího Ukrajince a následná delší kombinace jej poslala na podlahu ringu. Ve druhém kole pak zkušený Kazach vyslal tvrdý zvedák, čímž svému soupeři brutálně otevřel pravé oko. Už to vypadalo, že druhý titulový pokus Derevyanchenka skončí rychlým nezdarem. Jenže tvrdý ukrajinský válečník se dostal z největších problému a od třetího kola začal duel vyrovnávat.

Třiatřicetiletá světová osmička začala bývalého krále střední váhy nahánět a postupně zvyšovala tempo, což slavilo úspěch. Derevyanchenko několikrát Golovkinem otřásl přes spodky a v desátém dějstvím měl rodák z Karagandy co dělat, aby se dostal z problémů. Ve dvanáctém kole „GGG“ ukázal zkušenosti a strhl vítězství na svoji stranu. Obrovská válka tedy šla až do bodového vyhlášení, kde v poměru 2×115-112 a 114-113 mohl slavit Golovkin. Sedmatřicetiletý kazašský knockoutér se tedy opět stal šampionem střední váhy a nad hlavu mohl zvednout pásy IBF a IBO.

„Chtěl bych moc poděkovat svému soupeři. Dnes odvedl opravdu skvělou práci. Respektuji ho a respektuji i jeho tým. Říkal jsem vám, že je to tvrdý chlap. Dnes večer to pro mě byla opravdu obrovská zkušenost a právě nyní jsem pochopil, že potřebuji makat ještě víc, než doposud.“ – Rozpovídal se šťastný vítěz. „Po prvním kole jsem měl pocit, že to pro mě bude snadný souboj, ale spletl jsem se, protože to byl sakra tvrdý boj. Myslím si, že to byl pro mě špatný den a dobrý den pro Sergiye a jeho tým. Chlapci, byl to pro mě obrovský zážitek. Nyní jsem připravený na cokoliv a přesně vím, co potřebuji dělat dál.“ – Zakončil své povídání Golovkin. „Ta tržná rána změnila celý souboj. Pořádně jsem na to oko neviděl a on se do něj dost trefoval. Každopádně nehledám žádné výmluvy. Je to tak, jak to je. Snažil jsem se předvést to nejlepší.“ – Hlesl zdrcený Derevyanchenko, který dle mnohých měl zvítězit na body.