Golovkin chce Canela i kdyby prohrál s Jacobsem!

Kazašská mlátička a dlouholetý král střední váhy Gennady „GGG“ Golovkin (38-1-1, 34 KO) má za sebou podpis kontraktu se streamingovou platformou DAZN a nyní vyhlíží soupeře. Jeden cíl je však stále jasný.

Šestatřicetiletý Kazach totiž stále touží po třetím zápasu s mexickou hvězdičkou Saulem „Canelem“ Alvarezem. Jejich první souboj skončil hodně kontroverzní remízou a ne jinak tomu bylo při druhém souboji. Ten rodák z Karagandy pro změnu těsně a opět hodně kontroverze prohrál. Nyní udělal ten největší krok k trilogii, která by zákulisních informací měla přijít na řadu na konci tohoto roku. Alvarez má nyní naplánovaný souboj s Danielem Jacobsem na 4.5.2019 do lasvegaské T-Mobile Arény a i kdyby prohrál, tak jej Golovkin chce. I bez titulů. „Gennady mi řekl, že to není o titulech. Je to o zápasu těch nejlepších, kteří ve střední váze jsou.“ – Prozradil trenér Abel Sanchez.

„Jestli Jacobs porazí Canela, pak je stejně pro nás Canelo prioritou. Jejich dva předchozí zápasy přímo volají po třetím. Bez ohledu na to, jak dopadne zápas mezi Alvarezem a Jacobsem, budeme chtít Canela do ringu v září. Pokud Gennady dostane na výběr mezi těmito borci, pak jistě zvolí Canela.“ – Pokračoval kouč kazašského knockoutéra. „Lidé chápou politiku ohledně pásů a titulů. Nejde o to, jestli máte všechny pásy, ale jde hlavně o to být nejlepším boxerem. Občas lidé, kteří mají pás, nejsou nejlepšími boxery.“ – Potvrdil slova svého trenéra sám Golovkin. Zřejmě se tedy můžeme těšit na podzimní trilogii dvou nejlepších středních vah.