Glowacki vs Usyk: Recenze Jiřího Svačiny!

Glowacki vs UsykJiž dnes večer nás čeká zápas o titul WBO v křížové váze a tak se nyní podíváme na recenzi české dvojky křížové váhy Jiřího Svačiny!

Nejdříve bych chtěl říci, že se bude jednat o velmi kvalitní a prestižní zápas, který se rozhodně může řadit mezi to nejlepší, co může naše, tedy křížová váha nabídnout a já se na tento duel samozřejmě velmi těším.
Glowacki je velmi pohodovej kluk, v jeho začátečních jsem s ním dvakrát spároval, když jsem jeho a Lukasze Janika připravoval na zápasy.

Krzysztof Glowacki vs Oleksandr Usyk

Zápasy jak „Glowky“ tak Usyka průběžně sleduji a každý z nich má jiné přednosti a slabiny. Hlavní předností ukrajinského boxera je psychika a technika. Jeho podání boxu vypadá strašně lehce a když tomu přičteme perfektní timing, tak dostaneme neskutečnou kvalitu a nebezpečí pro soupeře. Další výhodou je, že je o 7 cm vyšší a má i o 7 cm delší rozpětí paží, což v boxu je také velmi znát. Všechny tyto přednosti ho řadí do ukrajinské „svaté“ Klitschko – Lomachenko – Usyk.

Krzysztof Glowacki vs Oleksandr Usyk

Glowacki je zase velký srdcař, má výbornou obranu a tím, že neustále stojí na zadní noze, tak tolik neinkasuje. Chytře si čeká na správnou příležitost a pak zaútočí knockoutovou kombinací. Polský tým ho připravuje na velké zápasy velmi chytře, trochu mi jeho kariéra zavání tím, že mu vybíraly soupeře, které mu svým stylem přesně seděli na míru. Myslím si, že kdyby nemusel, tak by s Usykem neboxoval. Každopádně v zápase s Marco Huckem přesně ukázal své bojovné srdce, kdy mu snad kromě skalních fanoušků nikdo nevěřil a on dokázal i po tvrdým knockdownu zápas otočit a v 11. kole Hucka sestřelit jak papír.

Marco Huck vs Krzysztof Glowacki

Podle mě zápas bude probíhat takto: Glowacky začne boxovat na ústupu a postupem času se bude drát dopředu, protože bude ztrácet na bodech. Tím se bude odkrývat a půjde do většího rizika. Usyk si pojede svůj box na dálku s občasným útokem a když vycítí slabinu, tak půjde tvrdě po Polákovi… Usyk je sakra rychlej a jeho ataky vždy zavání knockoutem. Ovšem to samé platí pro Glowackiho. Pokud Polák vydrží více jak 8 kol, jeho šance se o něco zvýší.

Krzysztof Glowacki vs Oleksandr Usyk

Podle mě Usyk vyhraje před limitem v 8. kole, ale je to jen můj nezávislí tip. Každopádně to bude tvrdej zápas na který se moc těším a myslím, že by si ho nikdo, kdo má rád box neměl nechat ujít.