Glowacki se střetne s Briedisem v Rize 15.6.2019!

15.6.2019 se do sebe pustí šampion WBO Krzysztof Glowacki (31-1-0, 19 KO) a šampion WBC Mairis Briedis (25-1-0, 18 KO). Oba bijci se střetnou v rámci semifinále WBSS v lotyšském hlavním městě Rize.

Z polsko-lotyšské konfrontace vzejde jeden z finalistů WBSS, ten bude mít možnost získat oba prestižní pásy WBO a WBC a trofej Muhammada Aliho. Nad pásy sice momentálně visí spíše otazník, ale podle vyhlášení federací půjde o formalitu. Proč? Aktuálním a právoplatným šampionem těchto federací je Oleksandr Usyk, ten by však měl oba tituly uvolnit v květnu, jelikož se plánuje přesunout do těžké váhy.

Už se nemůžu dočkat až se opět představím v Rize. Boxoval jsem tam v roku 2017 a vzpomínám si na tu fantastickou atmosféru. Tisíce fanoušků tam podporovali Briedise. Bylo to fantastické.“ – Začíná svůj rozhovor sympatický Polák. „ Před několika lety jsem s Mairisem trénoval. Vím, co dokáže a jak moc dobrý je. Moc si ho vážím, ale z našeho střetu odejdu já, jako vítěz. Jsem připravený na nejlepší verzi Mairise Briedise, tak doufám, že on je připravený na nejlepší verzi Glowackého. Vždycky bojuji do posledního gongu a ani tentokrát to nebude jinak.“ – Těší se na duel Glowacki. Fanoušci se tak jistě mohou těšit na úchvatnou řež, kterou špička křížové váhy předvede.