Glowacki: Kownacki potřeboval před Joshuou minimálně dvanáct týdnů!

Polský válečník, Adam Kownacki (19-0-0, 15 KO), byl jedním z hlavních kandidátů pro souboj s šampionem WBA, WBO, IBF a IBO, Anthonym Joshou (22-0-0, 21 KO). Třicetiletý Polák však tuto nabídku ihned odmítl.

Po dopingovém prohřešku Jarrella „Big Baby“ Millera se okamžitě začalo spekulovat o tom, kdo bude náhradníkem pro červnový souboj s Anthonym Joshou. Mezi prvními jmény se objevil i polský válečník a velký kamarád Millera, Adam Kownacki. Ten tuto šanci s díky odmítl, jelikož by neměl dostatek času na přípravu. Podle zákulisních informací má rodák z Lomzy slíbený souboj s šampionem WBC, Deontayem Wilderem, na konci tohoto roku. Je tak pochopitelné, že svoji velkou šanci nechce ztratit. S tímto krokem souhlasil i jeho krajan Krzysztof Glowacki.

„Boj o mistra světa je vážná záležitost. Adam by potřeboval minimálně dvanáct týdnů kvalitní přípravy, aby se mohl postavit Anthonymu Joshuovi. Měsíc je opravdu hodně krátká doba.“ – Prohlásil bývalý šampion křížové váhy, kterého čeká 15.6.2019 semifinálový duel v rámci WBSS. „Baby Face“ by se měl vrátit do ringu v červenci, ale jméno jeho dalšího soupeře zatím není známo. Aktuálně se spekuluje o možném souboji s Andym Ruizem (Pokud Ruiz nevezme duel s Joshuou), nebo s americkou „Noční Můrou“ Chrisem Arreolou. Tak, či tak, směřují kroky polského válečníka spíše k souboji o pás WBC.