Glowacki doufá, že se ve finále WBSS střetne s Dorticosem!

15.6.2019 se střetne polský bijec Krzysztof Glowacki (31-1-0, 19 KO) s lotyšským policistou Mairisem Briedisem (25-1-0, 18 KO) v semifinále boxerské ligy mistrů. „ Glowka“ už se ovšem vidí ve finále a tam by rád potkal Yuniera Dorticose (23-1-0, 21 KO).

Světová trojka Glowacki a světová dvojka Briedis se do sebe zaklesnou v červnu tohoto roku v lotyšské Rize. Oba věří ve své vítězství a postup do finálového boje boxerské ligy mistrů, kde mohou získat snovou výplatu a trofej Muhammada Aliho. Polský „Glowka“ se propracoval ve čtvrtfinále přes nepříjemného ruského bijce Maksima Vlasova, kterého dokázal udolat na body v poměru 115:112, 118:110 a 117:110. Nyní už se tak trošku pokukuje přes rameno lotyšského policisty a držitele diamantového titulu organizace WBC. Ve finále by totiž moc rád narazil na kubánského „Doktora KO“ Yuniera Dorticose.

Kubánec, který dlouhodobě žije na Floridě totiž okupuje druhou polovinu turnaje, kde se v semifinále střetne s nepříjemným Američanem, Andrewem Tabitim. Rodák z Havany se objevil i v prvním ročníku boxerské ligy mistrů, kdy ve čtvrtfinále překvapivě zdolal ruskou hrozbu Dmitrye Kudryashova. V semifinále však padl. Ve dvanáctém kole jej vyškolil další Rus, Murat Gassiev a rázem bylo po snech o zisku trofeje a zapsání se do historie. Letos dostal Dorticos druhou šanci v druhém ročníku WBSS a zatím ji využívá na sto procent. Ve čtvrtfinále vybodoval nepříjemného, jednatřicetiletého Poláka, Mateusze Masternaka.