Glowacki dostane šanci získat svůj pás zpět v březnu příštího roku!

Krzysztof „Glowka“ Glowacki (31-2-0, 19 KO) by měl podle organizace WBO dostat titulovou šanci příští rok v březnu. Třiatřicetiletý Polák by se tak mohl stát po třetí šampionem této organizace a celkově šampionem křížové váhy.

Novým šampionem WBO je aktuálně lotyšský policista Mairis Briedis (26-1-0, 19 KO), který hodně nečistě zdolal v půlce června Krzysztofa Glowackého. Třiatřicetiletého šampiona zcela nepochopitelně a s jasným záměrem udeřil loktem. Rodáka z polského Walczu následně ještě poškodil ringový sudí Robert Byrd, který mu jednak nedal čas na zotavenou po inkasovaném loktu, ale navíc v závěru druhého kola zcela nepochopitelně přeslechl gong oznamující konec dějství. To by nebylo nic tak hrozného, kdyby se nejednalo o další porci dvaceti vteřin, kdy se Glowacki dostal opět na podlahu ringu a Byrd místo toho aby situaci uklidnil, tak začal nešťastného Poláka opět počítat.

Tým okolo Glowackého sice podal okamžitě protest, ovšem organizace WBO nechtěla zásadně zasahovat do průběhu rozjetého turnaje WBSS. Rozhodla se tedy bývalého šampiona odškodnit jinou cestou. 14.12.2019 se v Rize, či Saúdské Arábii odehraje finále WBSS mezi Mairisem Briedisem a Yunierem Dorticosem. Vítěz tohoto souboje se bude muset nejpozději v březnu utkat s Glowackim. Aktuální světová pětka a polská jednička bude také náhradníkem v případě zranění jednoho z finalistů.