Glowacki a Briedis stanuli tváří v tvář na poslední tiskové konferenci!

Již tuto sobotu změří svoje síly aktuální světová dvojka křížové váhy, Mairis Briedis (25-1-0, 18 KO), se světovou čtyřkou, Krzysztofem „Glowka“ Glowackim (31-1-0, 19 KO). Oba borci si to rozdají o finále WBSS, ale i o pásy WBO a WBC.

Oba pánové mají jedno společné a tím je jejich jediná prohra v rekordu, kterou jim uštědřil ukrajinský fenomén, Oleksandr Usyk. Hvězdný Ukrajinec dokázal sjednotit křížovou váhu a následně se rozhodl jít o váhovou kategorii výše. Nyní se o jeho uvolněné pásy utkají dva válečníci, které dokázal zdolat. „Souboj s Usykem, byl souboj s Usykem. Toto bude úplně jiný souboj.“ – Rozpovídal se před domácími novináři lotyšský policista, Briedis. „Toto je moje druhá šance a nyní to chci dotáhnout až do finále, ale rozhodně bych o našem souboji neřekl, že to bude válka. To je až příliš silné slovo. S Krzysztofem předvedeme jistě pohledný souboj.“ – Pokračoval ve svém vyprávění rodák z Rigy, kde se semifinálové souboje WBSS odehrají.

„Je opravdu skvělé, že souboje se uskuteční v Lotyšsku. Pokud by mi někdo před deseti lety řekl, že budeme mít v Lotyšsku boje o tituly mistra světa a takovéto velkolepé boxerské události, tak bych tomu nejspíše nevěřil. Jenže nyní je to skutečnost a je to pro mě splněný sen.“ – Dokončil své povídání čtyřiatřicetiletý Lotyš. „Jsem velice rád, že zde mohu být a nemohu se dočkat soboty. Myslím si, že to bude skvělý souboj, který vyhraji.“ – Připojil se do debaty o dva roky mladší Polák. „Je to něco neuvěřitelného. Vítěz opět může vyhrát Aliho trofej a všechny pásy mistra světa.“ – Podpořil Glowacki domněnku, že ve finále WBSS by měli být k dispozici již všechny pásy, které Usyk uvolní.