Gilberto Ramirez odmítl eliminační turnaj WBO! Alvarez se utká se Smithem!

Gilberto „Zurdo“ Ramirez (40-0-0, 26 KO) se rozhodl neúčastnit mini turnaje o uvolněný pás WBO. Místo něj si to s Eleiderem „Storm“ Alvarezem (25-1-0, 13 KO) rozdá americký knockoutér Joe Smith Jr. (25-3-0, 20 KO).

Bývalý světový šampion WBO super střední váhy Gilberto Ramirez je na válečné stezce se svoji stájí Top Rank Boxing a tak se rozhodl bojkotovat mini turnaj WBO, který rozhodne o novém šampionovi polotěžké váhy. Osmadvacetiletý Mexičan touží po přesunu ke konkurenční stáji Matchroom Boxing, ale to bude nesmírně těžké, když má platný kontrakt s Bobem Arumem. Světová pětka se původně měla utkat s bývalým světovým šampionem Eleiderem Alvarezem, ale hvězdný Kolumbijec nakonec bude mít jiného soupeře. Tím mužem se stane Joe Smith Jr., jenž také patří pod promotérská křídla Top Rank Boxing. Třicetiletý Američan se naposledy představil v ringu začátkem roku, když na body zdolal svého krajana Jesseho Harta.

Druhý eliminační souboj v mini turnaji WBO obstará dvojice ruských válečníků. Aktuální světová jedenáctka Maksim Vlasov si to rozdá s o osm let mladší světovou sedmnáctkou Umarem Salamovem. Pětadvacetiletý rodák z Grozného, jenž dlouhodobě žije v Las Vegas, se v ringu objevil naposledy v září minulého roky, kdy zapsal knockoutové vítězství ve třetím kole a nedávno podepsal promotérskou smlouvu se stájí Top Rank Boxing. Vlasov měl celkem parádní rok 2019, když postupně zdolal Omara Garciu, Isaaca Chilembu a Emmanuela Marteye.