Gilberto Ramirez není spokojený s prací stáje Top Rank Boxing a hodlá se přesunout k Matchroom Boxing!

Bývalý světový šampion WBO super střední váhy a aktuální pětka polotěžké váhy Gilberto „Zurdo“ Ramirez (40-0-0, 26 KO) hodlá odejít ze stáje Top Rank Boxing ke konkurenční Matchroom Boxing.

Od roku 2016 až do konce roku 2018 vládl Gilberto Ramirez super střední váze. Následně se rodák z mexického Mazatlanu rozhodl zkusit štěstí o váhovou kategorii výše a jeho zástupci ze stáje Top Rank Boxing s tím neměli vůbec žádný problém. Hned v polovině dubna roku 2019 mu předhodili amerického borce Tommyho „Kryptonite“ Karpencyho (29-7-1, 18 KO), kterého osmadvacetiletý Mexičan sfoukl ve čtyřech kolech. Jenže následně americká stáj nedokázala najít pro svého svěřence vhodný souboj a to se Ramirezovi silně nelíbí.

Brzy už to bude rok, co stál naposledy v ringu a místo toho, aby v nejlepších letech putoval za světovými tituly v další váze, tak pouze trénuje v gymu. Brzy by se však ledy měly pohnout a Ramirez by si to v mini turnaji WBO měl rozdat s dalšími zájemci o uvolněný titul. V prvním kole by měl narazit na bývalého šampiona Eleidera „Storm“ Alvareze (25-1-0, 13 KO) a v případě výhry by měl narazit na lepšího z dvojice Maksim Vlasov (45-3-0, 26 KO) – Umar Salamov (25-1-0, 19 KO). Jenže ani to Mexičanovi nestáčí a hodlá se definitivně odtrhnout od stáje Top Rank Boxing. O jeho služby má pak velký zájem britská Matchroom Boxing, která je ochotna bývalému šampionovi nabídnout souboj s aktuálním králem polotěžké váhy a držitelem titulu WBA Dmitrym Bivolem (17-0-0, 11 KO).