Gervonta Davis uvolnil pás WBA v super pérové váze a přesunuje se o kategorii výše!

Čtyřiadvacetiletá americká hvězda a chráněnec Floyda Mayweathera, Gervonta „Tank“ Davis (22-0-0, 21 KO), uvolnil pás WBA v super pérové váze a posunuje se o váhovou kategorii výše. Dočkáme se souboje s Vasiliyem „Hi-Tech“ Lomachenkem (14-1-0, 10 KO)?

Dlouho se o tomto souboji mluví a nyní by se konečně mohl stát skutečností. Aktuální šampion WBA super pérové váhy, Gervonta Davis, podle veškerých informací uvolnil svůj titul, aby se mohl posunout o váhovou kategorii výše, tedy do lehké váhy. Zde kraluje jednatřicetiletý ukrajinský fenomén Vasiliy Lomachenko, který má v držení pásy WBA, WBO a po víkendu i pás WBC. Organizace WBA již Davise umístila na první místo svého žebříčku lehké váhy a rodáka z Baltimoru tak nejspíše bude čekat eliminační duel. Jeho soupeřem by se měl stát druhý muž žebříčku Yuriorkis „El Ciclon de Guantanamo“ Gamboa (30-2-0, 18 KO).

Hvězdný Ukrajinec by se měl do konce roku ještě střetnout s šampionem IBF, kterým je prozatím ghanský válečník Richard Commey, ale ten si nejdříve musí poradit s Teofimem Lopezem. Následně by mohlo dojít právě na bitvu s Gervontou Davisem. „Pokud si Floyd myslí, že by Davis porazil Lomachenka, pak tento souboj uskuteční. Víte, máme dobré vztahy s Floydem i s generálním ředitelem Mayweather Promotions, Leonardem Ellerbem, takže tomuto souboji nestojí nic v cestě, ale oni asi zatím necítí, že by mohl Davis Lomachneka porazit. Musíme si uvědomit, že Lomachenko není jen nějaký skvělý profesionál. On má obrovské zkušenosti z amatérského ringu, dvě zlaté medaile a to nikdo jiný nemá. To si Floyd dobře uvědomuje, protože kdyby si myslel, že Davis na něj má, tak ohlásíme souboj do dvou vteřin.“ – Usmíval se zkušený promotér Bob Arum. Dočkáme se brzy tohoto souboje?