Gervonta Davis bude obhajovat titul v rodném Baltimoru. Představí se portorický Rocky!

Aktuální šampion super pérové váhy, Gervonta „Tank“ Davis (21-0-0, 20 KO) se vrací po šesti letech do rodného Baltimoru, aby zde obhájil svůj pás proti tvrdému rodákovi z Panamy, Ricardo „El Cientifico“ Nunezovi (21-2-0, 19 KO).

Po šesti letech a sedmi dnech se vrací do rodného města aktuální šampion WBA a světová dvojka super pérové váhy, Gervonta Davis. Před čtyřiadvacetiletým „Tankem“ stojí překážka v podobě o rok staršího rodáka z Panamy a světové dvaatřicítky, Ricardo Nuneze. „Chci poděkovat mému rodnému městu za podporu. Nikdy jsem si nemyslel, že takto velký souboj absolvuji v Baltimoru. Mám z toho opravdu zimnici, ale jsem připravený. Bude to pro mě velká zkouška. Byl jsem pryč tak dlouho, ale je skvělé být opět doma. Cítím se úžasně.“ – Prohlásil svěřenec slavného Floyda Mayweathera.

Jenže připravený je i jeho panamský soupeř. „Jsem velice motivovaný a beru tento souboj hodně osobně. Bojuji s Davisem v jeho rodném městě, což je vždy hodně těžké. Chci aby tento světový titul byl opět doma, v Panamě. Jsem připravený nejen psychicky, ale také fyzicky.“ – Rozpovídal se před novináři Nunez. „Je to souboj o světový titul, takže tréninkový kemp byl naprosto bez problémů. Pracoval jsem dvakrát tak tvrdě, než v předchozích přípravách.“ – Prohlásil hrdě 168 centimetrů vysoký bijec.

V co-main eventu večera se představí dva ostřílení borci stejné váhové kategorie, tedy super pérové. Ostřílený šestatřicetiletý „Rocky“, Roman Martinez (30-3-3, 18 KO) narazí na o rok staršího olympijského vítěze z Atén, Yurkiorise „El Ciclon de Guantanamo“ Gambou (29-2-0, 17 KO). Sedmatřicetiletý Kubánec sice dosáhl na světové tituly, ale i tak zůstal hodně za očekáváním. Vyškolil jej Terence Crawford, ale i hodně průměrný a neznámý Robinson Castellanos. Nyní má tři vítězství v řadě a pokouší se na sklonku kariéry ještě o poslední restart. Vítěz tohoto souboje by si mohl hlasitě říct o titulovou šanci právě s Gervontou Davisem.