Gerald Washington hodlá porazit Charlese Martina a následně bojovat s Anthonym Joshuou!

Již 22.2.2020 se vrátí do ringu světová osmnáctka Gerald „El Gallo Negro“ Washington (20-3-1, 13 KO), který si to rozdá s  bývalým světovým šampionem a světovou devatenáctkou Charlesem „Prince“ Martinem (27-2-1, 24 KO).

Ve svých sedmatřiceti letech chytá Gerald Washington druhý dech a jeho cílem je rozhodně ještě jeden boj o světový titul. Rok 2017 se rodákovi ze San Jose příliš nevydařil, když poprvé v kariéře prohrál s šampionem WBC Deontayem Wilderem v pěti kolech a následně jej v osmi kolech ubil krajan Jarrell Miller. V roce 2018 se sice vrátil vítězstvím na průměrným Johnem Nofirem, jenže začátkem roku 2019 opět padl. Ve dvou kolech jej naprosto zdemoloval polský milovník vodky Adam Kowancki. Washington se však ani tak nechtěl vzdát ještě jedné titulové šance a trénuje, jak nikdy před tím.

Minulý rok v červenci ukázal fantastickou formu, když v osmi kolech brutálně knockoutoval zkušeného šestatřicetiletého finského obra Roberta Heleniuse a nyní před ním stojí další velká výzva. Na galavečeru, který se odehraje 22.2.2020 v Las Vegas a kde hlavním chodem bude odvetná bitva o titul WBC v těžké váze mezi Wilderem a Furym, se potká s bývalým světovým šampionem IBF a aktuální devatenáctkou Charlesem Martinem. „Martin je neskutečně talentovaný borec. Vždyť je to také bývalý mistr světa. Je velice tvrdý a odolný, ale myslím si, že ho dokážu porazit. Nebudu tlačit na pilu, protože knockout přijde sám.“ – Rozpovídal se Washington, jenž následně nastínil, kam míří jeho kroky. „Chci souboj s Joshuou. Usilovně pracujeme na tom, abych se po Pulevovi stal povinným vyzývatelem. Sledoval jsem jeho souboj v Saúdské Arábii. Je to skvělý šampion a proto je mým cílem souboj s ním.“ – Dokončil své povídání americký obr.