Georges St-Pierre boxovat nebude, White nedal svolení!

Už to vypadalo, že bychom mohli vidět velmi zajímavý boxerský duel dvou legend. Na jedné straně Oscar De La Hoja a na druhé Georges St-Pierre. Prezident UFC však rychle zasáhl!

Devětatřicetiletý kanadský zápasník Georges St-Pierre patří beze sporu mezi největší legendy UFC. V nejprestižnější organizaci má na svém kontě 21 zápasů a poznal pouze dva přemožitele. V roce 2004 ho ukončil v prvním kole Matt Hughes a v roce 2007 také v prvním kole Matt Serra.

St-Pierre držel až do roku 2013 světový titul ve velterové váze a poté ukončil kariéru. V roce 2017 vzal narychlo zápas s šampiónem střední váhy Michaelem Bispingem, kterému se zranil soupeř. Kanadský tvrďák dokázal Bispinga ve třetím kole uškrtit a získat překvapivě titul.

Kanaďan oficiálně oznámil konec v MMA v únoru 2019, ale jeho smlouva s UFC nebyla ukončena, ale pouze přerušena, pro případ, že by se chtěl St-Pierre vrátit. Jenže díky tomu se nemůže utkat s boxerskou legendou Oscarem De La Hoyou, neboť prezident UFC Dana White řekl „Ne“.

Zápas plánovala skupina Triller na červenec a St-Pierre se už začal dokonce připravovat pod legendárním koučem Freddiem Roachem. Zajímavé je, že stejně „zmraženou“ smlouvu s UFC má také Ben Askren, ale k jeho boji s Jake Paulem dostal od Dana Wiita svolení.