George Foreman věří, že se Mike Tyson stane ještě mistrem světa a překoná tak jeho rekord!

Historicky nejstarší šampion těžké váhy „Big“ George Foreman (76-5-0, 68 KO) hodně věřím svému mladšímu krajanovi a historicky nejmladšímu šampionovi nejtěžší váhové kategorie „Iron“ Miku Tysonovi (50-6-0, 44 KO).

Není tomu tak dávno, co se George Foreman vyjádřil dost negativně ohledně návratu Mika Tysona do ringu. „Mike toho udělal pro box více, než dost. Jeho zápasy přitáhly k tomuto sportu masy lidí. Už nemá zapotřebí se vracet. Je členem síně slávy, stal se historicky nejmladším šampionem těžké váhy a lidé si ho budou pamatovat, jako bestii s ničivým úderem. Stal se nesmrtelným. Nemá sebemenší důvod se vracet.“ – Prohlásil dnes již jednasedmdesátiletý rodák z Texasu, jenž se do kronik profesionálního boxu zapsal coby nejstarší mistr světa těžké váhy. Jenže nyní „Big George“ přehodnotil situaci a dokonce věří, že by se jeho třiapadesátiletý krajan dokázal stát mistrem a překonal by tak jeho rekord.

„Byl jsem opravdu šťastný, když jsem viděl to jeho tréninkové video. Vypadal skvěle, jako by přetočil čas o dvacet let. Měl fantastickou formu a jeho údery byly ostré, jako břitva. Jestli bude ochotný se zavřít do tréninkového kempu na deset měsíců, pak se opravdu může stát žhavým adeptem na titul mistra světa. Možná se může stát i šampionem.“ – Rozpovídal se s nadšením Foreman. „Když jsem se já vracel do ringu, tak to také začalo rozhovorem o exhibici, ale pak jsem dostával větší a větší nabídky a větší a větší chuť se opravdu vrátit. Nikdo mi nevěřil. Říkali, že jsem moc starý, ale všichni víme, jak to nakonec dopadlo. Stal jsem se mistrem světa. Víte, chtěl bych Mika vidět zase v ostrém duelu. Je to starší chlapík, ale můj rekord čeká už dlouhé roky na to, aby jej někdo překonal.“