George Foreman: Odveta Furyho s Wilderem mi připomíná souboj Aliho s Frazierem!

I nejstarší mistr světa v historii těžké váhy „Big“ George Foreman (76-5-0, 68 KO) se rozhodl promluvit na téma odvety mezi šampionem WBC Deontayem „The Bronze Bomber“ Wilderem (42-0-1, 41 KO) a Tysonem „Gypsy King“ Furym (29-0-1, 20 KO).

Již tuto neděli ráno našeho času se aktuální šampion WBC Deontay Wilder postaví ke své jedenácté obhajobě pásu. V odvetném duelu se jej pokusí zdolat bývalý světový šampion a jediný muž, kterého Američan mezi profesionály nedokázal knockoutovat, Tyson Fury. Mnoho známých osobností již tipovalo, jak jejich druhé měření sil dopadne. Většina si však přeje vítězství Furyho, byť naprosto respektuje sílu alabamského ničitele. Prakticky stejně na tom je se svojí predikcí i legendární George Foreman, který tipuje za vítěze obrovitého rodáka z Manchesteru.

„Už jsem několikrát mluvil o tom, že jejich odveta mi připomíná klasický souboj mezi Muhammadem Alim a Joe Frazierem. V prvním souboji Joe pěkně ztrestal Aliho a poslal jej na podlahu ringu, ale Muhammad se zvládl postavit zpět na nohy a předvést v duelu pěkné momenty. Víte, tehdy jsme byli vítězové my všichni. Všichni diváci u obrazovek i okolo ringu. I odveta byla vyrovnaná, ale tehdy zvítězil Ali.“ – Vzpomíná s úsměvem na tváři nejstarší šampion těžké váhy v historii profesionálního boxu.

„Před druhým soubojem mezi Wilderem a Furym mám přibližně stejný pocit a náladu. Tohle je podle mě to nejlepší, co se mohlo stát. Vyrovnaný souboj dvou nejlepších válečníků, který může vyhrát jeden, i ten druhý. Pokud mám mluvit pravdu, tak chci, aby ten duel trval celých dvanáct kol a podle mě, bude i tentokrát rozhodnutí velice sporné. Neptejte se mě proč, protože to tak prostě cítím a předpovídám. Tentokrát vyhraje Tyson Fury. Předpokládám, že to bude velice těsným a rozporuplným bodovým rozhodnutím.“ – Tipuje výsledek souboje dnes již jednasedmdesátiletý Foreman.