George Foreman: Joshua nepotřebuje Ruize. Odložte odvetu!

Ač dvojnásobný šampion těžké váhy „Big George“ Foreman (76-5-0, 68 KO) věří, že se Anthony „AJ“ Joshua (22-1-0, 21 KO) vrátí ještě silnější, tak jej odrazuje od okamžité odvety s Andym „Destroyer“ Ruizem Jr. (33-1-0, 22 KO).

1.6.2019 zažila těžká váha asi jeden z největších šoků od souboje Mika Tysona s Busterem Douglasem. Tehdejší šampion a král těžké váhy, Anthony Joshua, utrpěl drtivou porážku od Andyho Ruize, který jej v sedmi kolech poslal čtyřikrát k zemi. Sám devětadvacetiletý rodák z Watfordu prahne po okamžité odvetě, ale mnoho zkušených borců jej od toho odrazuje. Nyní se svojí radou přispěchal i dnes již sedmdesátiletý bývalý šampion, George Foreman. „Byl jsem v šoku, když byl Anthony Joshua knockoutován Andym Ruizem, ale to byl asi každý. Každopádně věřím, že se Anthony vrátí ještě silnější, protože prohra vás vždy posune více, než výhra.“ – Začal své povídání legendární „Big George“.

„Když jste šampionem těžké váhy, tak nejde jen o to, že prohrajete, ale vy ztratíte i část sám sebe. Trvá to asi měsíc, než se dáte zase dohromady. Musíte se opět najít a nemůžete se schovávat před médii. Musíte najít sám sebe v tělocvičně a najít tu zlobu. Hlavně by se neměl hnát do rychlé odvety s Ruizem. Klidně ať ji odloží na později. On nepotřebuje Ruize, to Ruiz potřebuje jeho. Měl by se vrátit a začít úplně znovu, nemůže spěchat. Pokud jsem se já dokázal vrátit po dvaceti letech na trůn těžké váhy, tak to dokáže i tento mladý dravec. Za dva roky může mít všechny pásy zpět. Je to velký bojovník, kterému patří budoucnost.“ – Dokončila své povídání jedna z největších legend. Několik zkušených boxerů a legend světa šestnácti provazů odrazuje mladého Brita od okamžité odvety, ovšem ten si stojí za svým a my bychom se měli brzy dozvědět datum i místo konání odvety.